$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

ERZURUMSPOR’DA 26 YIL MÜDÜRLÜK YAPTI

ERZURUMSPOR’DA 26 YIL MÜDÜRLÜK YAPTI
  • 28.06.2020

ÖNÜNDE “Büyükşehir Belediye” yamasının olmadığı, gönüllerde orijinal haliyle taht kurmuş, “mavi-beyaz” dendiğinde taraftarlarının kanının damarlarda çok daha hızlı akmasına neden olduğu yıllarda Erzurumspor’un aralıksız 26 yıl müdürlüğünü yapan, “dadaş” kimliği ile özdeş, gönül insanı, bir beyefendi kişilik Tuncer Çakmur hayata veda etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Milletvekilleri’nden Mücahit Himoğlu’nun, sosyal medya hesabı üzerinden verdiği özel bilgiye göre, bugün (28 Haziran 2020) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ve Abdurrahmangazi Mezarlığı’nda toprağa veriler Tuncer Çakmur, Erzurumspor’un kuruluşunda önemli rol üstlendi.

Erzurumspor’dan önce, amatör kümenin önemli kulüplerinden Aziziyespor’un Kulüp Başkanlığı’nı yapan Tuncer Çakmur, Mavi-Beyazlı Kulüp’ün kuruluşunda Raci Karakaş ile birlikte görev aldı. Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü’nden emekli olduktan sonra, Erzurumspor Kulübü Müdürlüğü görevini 1970 yılında üstlenen Tuncer Çakmur, bu görevi 1996 yılına kadar aralıksız devam ettirdi.

Cumhuriyet öncesi dönemde Erzurum Belediye Başkanlığı yapan Resul Paşa’nın torunu olan, çevresinde “Tam bir Erzurum beyefendisi” olarak bilinen, dadaş kimliği ile özdeş bir kişiliğe sahip olan 3 çocuk babası Tuncer Çakmur, ikindi namazı sonrasında Abdurrahmangazi Mezarlığı’ndatoprağa verildi.

erzurumdanhaberler olarak Tuncer Çakmur’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı dileriz. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ