$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

ERZURUM’UN HASTANESİNDE, CADDESİNDE, SOKAĞINDA NELER OLUYOR

ERZURUM’UN HASTANESİNDE, CADDESİNDE, SOKAĞINDA NELER OLUYOR
  • 08.05.2019

ERZURUM‘da, özellikle günlük hayatta yaşanılan sorun, sıkıntı ve keşmekeşlik, insanların çoğuna “pes” dedirtmekle kalmıyor, sinirlerini geriyor, zaman zaman tatsız olayların yaşanmasına da neden oluyor.

Yoğun hasta trafiğinin yaşandığı Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi ya da Bölge Eğitim Hastanesi’nde, sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan yoğunluk ve koşuşturmaya ilave ortaya çıkan düzensizlik ve keşmekeşlik, çoğu hasta ve yakınını, hasteneye gitme noktasında sadece pişmanlığa itmekle kalmıyor, çaresizliğe de sürüklüyor.

Hastanede, çarşıda, sokakta yaşanan sorun ve sıkıntıların, kenti yönetenler tarafından büyüteç altına alınması, zaman zaman ani denetimlerle kontrol mekanizmasının işletilmesi gerekliliğini ortaya koyuyor.

Erzurum’un arka sokaklarında her türlü keyfiyeti, keşmekeşliği ve kanunsuzluğu görmek ve yaşamak mümkün.

İşyeri sahiplerinin “işgalci” konumunda olduğu o sokaklara belediye ekiplerinin girmesi, kontrollerini sürekli ve ciddi tutması isteniyor.

Erzurum’un hastanelerinde de keyfiyet ve yanlış uygulamaların doğurduğu sıkıntılar had safhaya ulaşmış durumda.

Erzurum Duvar Gazetesi’nde Erzurum’un kanayan ve giderek de büyüyen bu yaralarına dikkat çekmeye çalıştık. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Akbulut dedi ki:

    Asıl ticari taksilerin kaldırım ve yaya geçitleri işgaline dikkat çekmek lazım.Ticari taksi şöförlerinin tamamının güzel bir eğitimden geçmesi ve kurallara uymayanlara yaptırım uygulanması gerekir ama onu yapacak düzenleme ve denetleme birimlerininde eğimime ihtiyacı var.

YORUM YAZ