$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

ERZURUM’UN MAHCUBİYET MEDRESESİ!

ERZURUM’UN MAHCUBİYET MEDRESESİ!
  • 06.10.2019

SADECE Erzurum’un değil, ülkemizin “sayılı” eserlerinden olan ve çoğu insan tarafından “Türk Mührü” olarak tanımlanan Çifte Minareli Medrese’de, yapımı yılan hikayesine dönen çevre düzenleme çalışmalarında sona gelindi.

Yıllarca “restore ediliyor” denilerek ziyaretçi trafiğine kapatılan, yaklaşık 5 yıl süren çalışmaların ardından açılan, bir süre sonra da önü, “çevre düzenlemesi yapılıyor” gerekçesiyle kapatılan “Erzurum’un mahcubiyet medresesi”nde işler yarım yamalak da olsa tamamlandı.

TAMAMLANMA İHTİMALİ BELİRDİ

Geçtiğimiz yıl başlatılan çalışmalar nedeniyle bahçe tarafı kapatılan, tarihi medreseyi ziyaret için yüzlerce kilometre ötelerden gelen ziyaretçilerini bu nedenle şaşkına uğratan, bu haliyle de Erzurumlular’ı mahçup ettiren Çifte Minareli Medrese’de, kış gelmeden, kar yağmadan işlerin tamamlanma ihtimali belirdi.

Ağaçları yurtdışından getirilen, bahçe duvarlarında kullanılan kırmızı taş nedeniyle de eleştiri alan Çifte Minareli Medrese, müze olarak kullanılacak.

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda, ortaya nasıl bir görüntünün çıkacağı, medresenin odalarında hangi eserlerin sergileneceği merak konusu oldu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ