$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

ERZURUM’UN UNUTULMUŞ BİNALARI

ERZURUM’UN UNUTULMUŞ BİNALARI
  • 23.08.2017

BELEDİYELERİN kentsel dönüşüm adı altında başlattıkları çalışmalarda, yıkılan binlerce evin yerine ne yapılacağı, ne zaman yapılacağı belli olmazken, şehirde çok sayıda kamuya ait boş binanın bulunması de ayrı bir garabet olarak göze çarpıyor.

Başta PTT olmak üzere Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlara ait olan, zamanında çoğu lojman olarak kullanılmış binaların yıllardan beri “depreme dayanıksız” denilerek boş tutulması ve kaderine terkedilmiş olması, üzüntüyle karşılanıyor.

İl Özel İdare’sine aitken, Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Karayolları üzerindeki lojmanların, yine PTT’ye ait Sıvırcık Mahallesi ile Kuloğlu Mahallesi’ndeki lojman binalarının yıllardan beri boş tutulmasına bir anlam veremediklerini belirten vatandaşlar, konuyla ilgili olarak şunları söylediler:

VATANDAŞ NEDENİNİ SORUYOR

“Erzurum’da kenarda, köşede kalmış, belki sorumlularına çok fazla rant sağlamayacak oluşlarından mıdır bilinmez, onlarca bina öylesine bekletiliyor. Yenişehir girişindeki eski hastane binası gibi, sahipsizlikten yağmalanan ve viraneye dönen binalar da öylesine bekliyor. Mesela Topram Mahsulleri Ofisi’ne ait, farklı bir mimarisi olan bina, yine İstasyon mahallesi’ndeki Galeria İş Merkezi, akla gelen atıl binalardan birkaçı. Bunların hepsi iyi-kötü birer değer. Ama gelin görün ki, kimsenin umuruna değil. Acaba bu binalar, o kurum sorumlularının kendi malı olsaydı, böylesine boş ve amaçsız bırakırlar mıydı, sormak gerek.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ