$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

GEÇEN YILA GÖRE BİR BASAMAK DAHA YUKARI TIRMANDI

GEÇEN YILA GÖRE BİR BASAMAK DAHA YUKARI TIRMANDI
  • 03.07.2017

ORTADOĞU Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Enformatik Enstitüsü bünyesinde yer alan URAP Araştırma Laboratuvarı, Türkiye’nin en iyi üniversiteleri sıralamasını açıkladı. Atatürk Üniversitesi, toplam 95 devlet üniversitesi içinde, geçen yıla oranla bir basamak daha tırmandı ve 9’uncu sırada yer aldı.

Enstitü, devlet üniversiteleri ile ilgili olarak yaptığı 2017 yılı değerlendirme sonuçlarını açıkladı. 9 kriter üzerinden yapılan değerlendirmeye göre Atatürk Üniversitesi, devlet üniversiteleri sıralamasında 9’uncu oldu.

Sıralamada, “makale sayısı”, “öğretim üyesi başına düşen atıf sayısı”, “toplam bilimsel doküman sayısı”, “doktora mezun sayısı”, “doktora öğrenci oranı”, “öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı” gibi kriterlerin esas alındığı sıralamada, geçen yıl 10’uncu olan Atatürk Üniversitesi bir basamak daha ilerleyerek başarısını sürdürmüş oldu.

DAHA YUKARILARA TIRMANMAK İSTİYORUZ

Azim ve kararlılıkla çalışmanın önemine değinen Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı: “Göreve geldiğimiz günden bu yana neredeyse bir yıl geçti. Hayata geçirdiğimiz projelerin meyvelerini almak bizleri mutlu ediyor. Devraldığımız bayrağı daha da yukarı taşımanın gayreti içerisindeyiz. Sosyal çalışmalarımızı bilimsel ve akademik çalışmalarla harmanlayınca olumlu sonuçlar elde ediyoruz. Bu anlayışla planladığımız projeler de ulusal ve uluslararası düzeyde karşılık buluyor. Bundan sonraki amacımız listenin üst sıralarına yükselmek olacaktır” dedi.

TIP, EN İYİ 7’NCİ

68 Tıp Fakültesi arasında 7’nci sırada yer alan Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinin de yakalamış olduğu bu başarıyı kutlayan Rektör Çomaklı: “Tıp Fakültemiz bölgemiz ve ülkemiz için büyük önem arz ediyor. Gerek Araştırma Hastanemiz de üstlendiği misyon, gerekse de ülkemize kazandırdığı değerler açısında bu başarıyı kıymetli buluyor, emeği geçenleri yürekten tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ