$ DOLAR → Alış: 5,73 / Satış: 5,75
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

GÖÇE KARŞI DURANLARIN HALKASI GİDEREK GENİŞLİYOR (Tıkla ve İzle)

GÖÇE KARŞI DURANLARIN HALKASI GİDEREK GENİŞLİYOR (Tıkla ve İzle)
  • 03.07.2019

ERZURUM‘da her şeye rağmen yaşama azmi ve gayreti içinde olan dostların bir araya gelerek gerçekleştirdikleri herefenede ortaya atılan görüşler, taraftar toplamaya devam ediyor.

“Sadece sohbet etmek ve baki kubbede hoş bir seda bırakmak” amacıyla, evinin bahçesinde kurduğu herefene sofrasında dostlarını ağırlayan dönemin Kazım Karabekir Eğitim Enstitüsü’nün “efsane” hocalarından Bedri Avcı ile aynı etkinlikte konuşan İşadamı Muammer Cindilli’nin yaptıkları konuşmalarda ortaya attıkları öneri ve görüşler, büyük yankı uyandırdı.

“Hiç aklımdan, toplantının böylesi bir noktaya geleceğini geçirmemiştim. Yani planlı birşey değildi. ecrzurumdanhaberler.com’un yaptığı haber sonrası, çok geniş çevrelerden, ülkenin dört bir tarafından telefonlar, mesajlar aldım” diyen Bedri Avcı, Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı’nın da, benzeri bir toplantıya evsahipliği yapmak istediğini hatırlattı.

Göçe karşı olanların ve her şeye rağmen Erzurum’da kalınması, şehre sahip çıkılması gerektiğini söyleyenlerin sayısının giderek artıyor oluşu, önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Spontane gelişen olayları, Duvar Gazetesi’nde yorumladık. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ