$ DOLAR → Alış: 5,29 / Satış: 5,31
€ EURO → Alış: 6,00 / Satış: 6,03

ÖMER HALİSDEMİR’İ 15 TEMMUZ’A YETİŞTİRDİLER

ÖMER HALİSDEMİR’İ 15 TEMMUZ’A YETİŞTİRDİLER
  • 13.07.2018

HAİN darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinde, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbeci general Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Halis Özdemir’in rölyefini yaklaşık bir aylık süre içinde tamamlayarak 15 Temmuz Anma Programı’na yetiştiren Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bulat ve arkadaşları, Rektör Ömer Çomaklı’dan övgü aldılar.

Atatürk Üniversitesi’nde bugün “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında, şehitleri anma ve darbe girişimini kınama programı düzenledi. 15 Temmuz Milli İrade Salonu’nda (Oditoryum) düzenlenen program öncesinde, Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in anısını yaşatmak amacıyla yaptırılan rölyefin açılışı yapıldı.

7 KİŞİLİK BİR EKİP YAPTI

Vali Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Adalet Komisyon Başkanı Ömer Özgür Ercan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın açılışını gerçekleştirdikleri rölyefi Prof. Dr. Mustafa Bulat ile 7 akademisyen arkadaşı yaklaşık bir ayda tamamladı.

Salonun girişinde duvara monte edilen rölyefi çok beğendiğini belirten Atatürk Üniversitesi Röktürü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, açılış öncesinde ekip elemanlarını kutladı.

Önemli bir çalışmayı, zamanında tamamlayarak anma törenlerinin yapılacağı güne yetiştiren Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü elemanları Azerbaycan uyruklu Höküme Seferli, Serap Bulat, Dekan Prof. Dr. Mustafa Bulat Önder Yağmur ile birlikte rölyefin önünde fotoğraf çektiren Rektör Çomaklı, “Oditoryum olarak bilinen, sonraları 15 Temmuz Milli İrade olarak değiştirdiğimiz salonumuzun önemli bir eksiğinin olduğunu, arkadaşlarımızın yaptığı rölyefi görünce anladım. Çok hoş ve son derece anlamlı bir eser, bulunduğu yerde uzun yıllar yaşayacaktır. Emeği geçen arkadaşlarımı gönülden kutluyorum” dedi.

Rölyefin açılışı ile başlayan etkinlikler, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf Bölümü öğrencilerinin hazırladığı fotoğraf sergisi ve Yusuf Kaplan konferansı ile devam etti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ