$ DOLAR → Alış: 7,94 / Satış: 7,97
€ EURO → Alış: 9,44 / Satış: 9,48

HANİ PROJESİ HAZIRDI!

HANİ PROJESİ HAZIRDI!
  • 24.09.2017

GEÇTİĞİMİZ günlerde yıkılmak istenirken, kamuoyundan gelen baskı sonucu, bahçe duvarlarının bir bölümü yıkılmış halde, olduğu gibi bırakılan Hasan-i Basri Türbesi’nde, geçen süre içinde “iyileştirmeye” yönelik bir adımın atılmaması, vatandaşa, “Hani Hasan-i Basri’nin projesi hazırdı, hemen yapımına başlanacaktı” dedirtti.

Erzurum’un manevi köşelerinden birisi olan ve insanların daha çok cuma günleri ziyaret edip, dua ve fatiha okuduğu Hasan-i Basri Türbesi, iddiaya göre, Yakutiye Belediyesi tarafından müteahhitlere satılmış, yerinde inşaat yapmak isteyen müteahhit firma da, iş makinelerini göndererek türbede yıkım çalışması başlatmıştı.

Yöre halkının ve Rabiaana Mahallesi Muhtarı Cemal Korkmaz’ın müdahalesi sonucu tamamen yıkılmaktan son anda kurtarılan Hasan-i Basri Türbesi’nde, o günden bugüne herhangi bir düzenleme çalışması yapılmaması, tepkilere neden oldu. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un, “O türbe yıkılmayacak, aksine yeni baştan dizayn edilecek” deyip, hazırladıkları projeyi kamuoyu ile paylaştığını hatırlatan vatandaşlar, “Türbenin duvarları yıkılmadan önce derli toplu bir görüntüsü vardı. İş makinelerinin türbenin duvarlarını yıkıp, bazı ağaçlarını devirmesinden sonra, ortaya çok kötü bir manzara çıktı. Rüzgarlı günlerde buradan yükselen toz bulutları, şehrin üstüne kâbus gibi çöküyor. Acaba düzenleme bu yıl yapılacak mı, yoksa kar’ın, yağmurun yağması mı bekleniyor” diye sordular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ