$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

HATASIZ OKUMAK YETMEDİ

HATASIZ OKUMAK YETMEDİ
  • 12.10.2018

SUUDİ Arabistan’ın Medine kentinde düzenlenen Dünya Kuran Okuma Şampiyonasında ülkemizi temsil eden Erzurumlu genç hafız Ebubekir Kaçan, sureleri hatasız okumasına rağmen dereceye giremedi.

Çeşitli ülkelerden toplamda 115 hafızın yarıştığı şampiyonada bir başka hafız arkadaşı ile birlikte ülkemizi temsil eden Erzurum Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf Öğrencisi Ebubekir Kaçan, yarışmayı hatasız tamamladı.

Ancak jüriden hak ettiği puanları alamayan Ebubekir Kaçan, dereceye giremedi. Kaçan’dan büyük başarı bekleyen yakınları ciddi düş kırıklığı yaşarken, sonuca lobi çalışma ve faaliyetlerinin etki ettiği öne sürüldü. Konuyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Kaçan’ın dayısı Ahmet Polat, “Ebubekir Kaçan’ın yarışmayı hatasız tamamlamasına rağmen derece alamaması ailesi olarak hepimizi derinden üzdü. Bizler Ebubekir’in Mescid-i Nebevi’de, Peygamber Efendimiz’in huzurunda yarışmasından ve ülkemizi temsil etmesinden büyük gurur ve mutluluk duyduk. Sonuca etki eden başka faktörler de olmuş olabilir. Biz yeğenimizin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Ebubekir’in orada bulunmuş olması bile bizim açımızdan bir gurur kaynağıdır” dedi. erzhaber

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ