$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

HAYAT BOYU ÖĞRENMENİN YOLUNU ARIYORLAR

HAYAT BOYU ÖĞRENMENİN YOLUNU ARIYORLAR
  • 12.10.2017

HAYAT Boyu Öğrenme’nin yollarını aramak amacıyla oluşturulan komisyonda, eğitim ve beceri kurslarının daha da yaygınlaştırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı Vali Yardımcısı Muharrem Eligül başkanlığında Palandöken Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Çeşitli kamu kurulşalırının yanında, sivil toplum örgütlerinden de temsilcilerin katıldığı toplantı, kurumlararasında koordinasyonu artırma, etkinlikleri birlikte planlayarak organize etme ve uygulama konularında işbirliğinin sıklaştırılması kararlaştırıldı. Ülkenin kıt kaynaklarının çok daha verimli kullanılması ve kaynak israfının önlenmesi konularında önlemlerin de alınması gerektiğinin vurgulandığı toplantıya başkanlık eden Vali Yardımcısı Muharrem Eligül, bir sonraki toplantı gündeminin, mevcut önerillerin de göz önünde bulundurularak hazırlanmasını istedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Ercan Yıldız da toplantıda, önceki yıl ve bu yılki yaygın eğitim kursları hakkında sayısal bilgiler vererek kursların önemine vurgu yaptı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ