$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

HEM SUÇLU, HEM GÜÇLÜ DEDİKLERİ BÖYLE OLSA GEREK!

HEM SUÇLU, HEM GÜÇLÜ DEDİKLERİ BÖYLE OLSA GEREK!
  • 31.01.2017

EVLERİNİN önünde, bir astsubay ve çocukları tarafından yaklaşık 12 dakika boyunca dövülen, aldığı darbelerden dolayı yüzü, gözü parçalanan ve burun kemiği kırılan otizmli Muhammet Lütfi Arpatoğlu’na “geçmiş olsun” ziyaretinde bulunan Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, saldırganın karakola giderek şikayetçi olduğunu öğrenince, şaşkına döndü.

Otizmli 21 yaşındaki Muhammet Lütfi Arpatoğlu, geçtiğimiz günlerde evlerinin önünde, İ.K. adındaki bir astsubay ve çocukları tarafından öldüresiye dövülmüştü. Üzücü olayın erzurumdanhaberler.com’da yayınlanmasından sonra, özellikle sosyal medya kullanıcıları ayaklanmış ve saldırganların en ağır şekilde cezalandırılmalarını istemişlerdi.

Aldığı darbeler nedeniyle ağır şekilde yaralanan Muhammet Lütfi Arpatoğlu’nun evi ziyaretçi akınına uğradı. Son olarak aileye Ak Parti İl Yönetim kurulu Üyesi İsmail Çakır ile birlikte “geçmiş olsun” ziyaretine giden Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, baba Sinan Arpatoğlu’na üzüntülerini bildirdi. Muhammet’in başına gelen olayı duyduğunda çok üzüldüğünü ve etkilendiğini belirten Ilıcalı, sorumlularının en ağır şekilde cezalandırılmaları gerektiğini söyledi.

Muhammet’in başına gelen olayın duyulmasıyla birlikte kamuoyunun ayaklandığını ve bir infial yaşandığını belirten Sinan Arpatoğlu, “İşin ilginç yanı, saldırgan tarafın bizden şikayetçi olması oldu. Üzüntümüz gerçekten çok büyük. Muhammet olayın şokundan kurtulmuş değil. Biz de aile olarak travma geçiriyoruz. Sizlerin ziyareti ve desteği, üzüntümüzü hafifletiyor” dedi.

Olayın kamuoyunda duyulması, özellikle sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine saldırgan İ.K’nin karakola giderek, can güvenliğinden endişe duyduğunu belirttiği ve Muhammet ile birlikte konuyu gündeme taşıyanlar hakkında şikayetçi olduğu öğrenildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ