$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

İDRİS GÜLLÜCE HEDİYESİ

İDRİS GÜLLÜCE HEDİYESİ
  • 11.05.2017

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı olarak görev yaptığı dönemde özellikle Erzurum il ve ilçe belediyelerinin elinden tutan, sağladığı desteklerle başkanların projelerini adeta havalandıran, ancak son seçimde sürpriz şekilde liste dışında bırakılan İdris Güllüce’nin, ana ve babası adına bir cami yaptırdığı öğrenildi.

Bir süre önce, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den, “Annem Sıdıka Hanım ile babam Hüseyin Bey adına bir cami yaptırmak istiyorum. Bana yer gösterin. Göstereceğiniz yer, çok zengin bir muhit olmasın” diyerek talepte bulunan İdris Güllüce, kendisine gösterilen alternatif yerlerden birisi olan Kavak Mahallesi’nde karar kıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Dağ Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin hemen başlangıç noktası olan Kavak Mahallesi Gazambarlar Caddesi’nin köşesinde, eski İmar İskan Blokları’nın yıkılmasıyla ortaya çıkan arsa üzerinde Hüseyin-Sıdıka Güllüce Cami’nin temelini attıran İdris Güllüce’nin, “Küçük bir külliye şeklinde cami istiyorum” isteği doğrultusunda çalışmalar başlatıldı.

Toplam 600 metrekare alan üzerinde, bin 200 cemaat kapasiteli olacak caminin alt katında bir de kütüphane bulunacak. Bahçesi ve çevre düzenlemesinin yanında, mimari özelliği ile de dikkat çekecek olan cami, Büyükşehir’in o bölgede başlattığı kentsel dönüşüm projesinin önemli ilk halkasını oluşturacak. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ