$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

İKİ, ÜÇ BANK KOYMAK ÇOK MU ZOR?

İKİ, ÜÇ BANK KOYMAK ÇOK MU ZOR?
  • 22.07.2017

TATİLLERİNİ geçirmek amacıyla Erzurum’a gelen yerli ve yabancı turistlere, gerek şehrin pisliği, gerek yollardaki çalışmalar neticesinde yutturduğumuz toz ve gerekse dinlenip, sohbet edebilecekleri ortam sunamayışımız “pes” dedirtiyor.

Erzurum’a gelen ve sıcak havaya rağmen, görmeyi çok arzu ettikleri tarihi mekanlara yönelen vatandaşlar, yorulduklarında, soluklanabilecek bir yer bulamadıklarından, duvarlara pinekliyor ve bu şekilde dinlenmeye çalışıyorlar.

“Sizin belediyelerinizin koyabileceği hiç mi bankı yok?” diyerek şaşkınlıklarını dile getiren Erzurum’un yabancı konukları, çevrenin pisliğinden de yaka silkiyor, “Erzurum’u çok farklı düşünmüştük. Tarihi mekanlar bir harika. Ama çevre çok pis. Temizliğe hiç dikkat edilmediğine tanık olduk. Tarihi mekanların çevresi toz, toprak, poşet, kağıt havada uçuşuyor. Bu şehrin belediyesi yuk mu?” diyorlar.

Erzurum’da gezip, görülebilecek çok sayıda tarihi eser ve yapıya rastladıklarını ve gıpta ettiklerini belirten yerli turistler, “Erzurum, tarihi mekanlarının çokluğu ve farklılığı ile dikkatimizi çekti. Erzurum ile ilgili çok şey biliyorduk. Ama bu şehir, bizim bildiğimizden de zengin ve muhteşem eserlere sahipmiş. Bu eserlerin kıymetini bilin ve kentinizi temiz tutun” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ