$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

ILICA ŞEKER’E ÖZEL İLGİ

ILICA ŞEKER’E ÖZEL İLGİ
  • 19.02.2018

ILICA Şeker Fabrikası’nın özelleştirileceğine dair haberlerin kamuoyu tarafından öğrenilmesiyle birlikte harekete geçen Milletvekili Mustafa Ilıcalı’nın çağrısıyla gerçekleşen toplantıya Konya Torku’nun yanında Giresun Fisko Birlik’in katıldığı, aynı toplantıda ER-ÇİM-SAN’ın da tavraını ortaya koyduğu öğrenildi.

Ilıca Şeker Fabrikası’nın özelleştirileceğine dair haberin, erzurumdanhaberler.com’da, “Haberiniz olsun, satılıyor” başlığıyla yayınlanmasından sonra, Mustafa Ilıcalı’nın, çağrısıyla Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) bir istişare toplantısı yapılması kararlaştırıldı ve o toplantı basına kapalı olarak bugün gerçekleşti.

ETSO Başkanı Lütfü Yücelik’in koordinasyonunda gerçekleşen toplantıya Vali Seyfettin Azizoğlu, Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yanısıra STK temsilcileri ile Konya TORKU Fabrikası ve Giresun Fisko Birlik’ten temsilciler katıldı.

Toplantıda Ilıca Şeker Fabrikası’nın Erzurum açısından önemi vurgulanırken, son yıllarda kapasitesinin çok altında üretim yapıyor olduğuna işaret edildi ve özelleştirmenin en doğru tercihlerden birisi olduğu bildirildi.

Fabrikanın Aşkale Çimento örneğinde olduğu gibi, Erzurumlu müteşebbisler tarafından alınmasını öneren STK temsilcileri, geniş tabanlı bir ortaklığın kurularak, fabrikanın bu yolla halka maledilmesi önerildi.

ER-ÇİM-SAN Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in de aralarında bulunduğu taliplilerin, Ilıca Şeker ile ilgili düşüncelerini dile getirmeleri, toplantıya katılan herkesi memnun etti.

Şeker fabrikasının geleceği ile ilgili daha geniş kapsamlı bir açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılabileceği de ifade edildi. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ