$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

ILICALI: KIŞ OLİMPİYATLARI NİYETİMİZİ ORTAYA KOYMALIYIZ!

ILICALI: KIŞ OLİMPİYATLARI NİYETİMİZİ ORTAYA KOYMALIYIZ!
  • 17.03.2017

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum’un 2026 Kış Olimpiyatları adaylık önerisine destek verenlere teşekkür etti, “Halkımız büyük bir beklenti içine girdi. Eylül ayına kadar niyet mektubumuzu ilgili birimlere ulaştırmamız gerekiyor” dedi.

Turizme katkı yapmak amacıyla Kültür Bakanlığı’nın charter uçaklara sağladığı yakıt desteğine Erzurum Havalimanı’nın da eklenmesinin büyük memnuniyet yaşattığı belirten Mustafa ılıcalı, TBMM’de yaptığı konuşmada Bakan Nabi Avcı’ya teşekkür etti. Erzurum’daki turizmcileri küstüren yanlışlığın giderilmesinin önemli olduğunu belirten Mustafa ılıcalı,”Turizmin gelişmesi için bazı havalimanlarına verilen uçak başı 6 bin dolarlık desteğe, Bakanlar Kurulu kararıyla Erzurum Havalimanı da eklenmiştir. Erzurum’daki turizmin gelişmesi açısından bu son derece önemlidir. Bu nedenle Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı’ya çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmasında, 2026 Kış Olimpiyatları adaylık önerisi konusunda atılması gereken adımları sıralayan Ilıcalı “2026 Kış Olimpiyatları için halkımız büyük ve büyüleyici bir beklenti içine girdi. Bu yılın eylül ayına kadar niyet mektubunu ilgili birimlere ulaştırmamız gerekiyor. Daha önce bu konuda bizlere destek veren Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tüm üyelerine parti ayırımı yapmaksızın teşekkür ediyoruz. Ayrıca geçen cuma günü şehrimizi ziyaret eden Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’a teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da devlet büyüklerimizin ve Olimpiyat Komitesi Başkanımız’ın desteğiyle, 2026 Erzurum, Erzincan, Kars, Sarıkamış Kış Olimpiyatları alacaktır” diyerek umut saçtı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ