$ DOLAR → Alış: 7,84 / Satış: 7,87
€ EURO → Alış: 9,50 / Satış: 9,54

İMAMLAR YARDIM TEYAKKUZUNDA!

İMAMLAR YARDIM TEYAKKUZUNDA!
  • 22.04.2020

KORONAVİRÜS illetine karşı başlatılan mücadeleye imamlar da, sıkıntıda olan vatandaşa yardım dağıtarak, ihtiyaçlarını temin ederek destek veriyor.

Palandöken Müftülüğü’ne bağlı camilerde görev yapan imam ve müezzinler, Ramazan öncesinde teyakkuza geçti. Dar gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kolileri dağıtan imamlar, evinden çıkamayan 65 yaş üstü insanların çeşitli ihtiyaçlarını da temin ederek, adres teslimi işler yapıyorlar.

Ülkemizin içinden geçtiği sıkıntılı süreci bir an önce ve hafif hasarlarla atlatabilmesi için, sadece sağlıkçılar değil, tüm kamu görevlileri üstün gayret gösterirken, cemaat ile namaz kılmaları yasaklanan imamlar da, mesailerini sıkıntıda olan vatandaşın yardımına koşarak değerlendiriyor.

Türk Diyanet Vakfı’nın (TDV) kendi öz kaynaklarından sağlanan desteğin yanında, vatandaşlardan gelen nakdi yardım, fitre ve zekatlar ile oluşturulan havuzda toplanan paralar ile alınan erzak kolileri, ihtiyaç sahibi, dar gelirli, ya da işini kaybetmiş insanların evlerine kadar götürülerek, adres teslimi yapılıyor.

Kadını, erkeği ile yardım teyakkuzuna geçen imamlar, evlerinden çıkmaları yasak olan yaşlıların da başta günlük ekmek olmak üzere çeşitli ihtiyaçlarını karşılayarak, ya da PTT’den veya ilgili banka şubelerinden maaşlarını getirerek hayır dua alıyorlar.

Bir yandan da asli görevlerini yerine getiren, ferdi namaz kılanlar için camileri açık tutan, vefat eden vatandaşların cenazelerinin kaldırılması işini eksiksiz yerine getiren imamlar, sıkıntılı sürecin atlatılması adına ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar.

Bu arada, Kur’an kurslarında görevli öğreticiler ile gençlik merkezi görevlileri de, yine bu süreçte iletişim araçları kanalıyla, ek ders ücreti talep etmeksizin öğrencilerinin derslerini aksatmamalarına gayret gösteriyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ