$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

İNSAFSIZ AVCILAR BU KEZ YAKALANDI!

İNSAFSIZ AVCILAR BU KEZ YAKALANDI!
  • 22.10.2016

29-avc

AKSU Vadisi ve Köyleri Doğal Yaşamı Koruma, Kültür Derneği Başkanı Hanifi Aksu, sosyal paylaşım sitesinde yasak avlanma sonucu katledilmiş keçi yavrusu ile bu kez suçüstü yakalanan avcıların fotoğraflarını yayınladı.

Geçtiğimiz haftalarda yine bir yaban keçisi yavrusunun katledilmiş fotoğrafını paylaşan, ayrıca, “52, 53 ve 61 plakalı araç sürücülerinden illallah dedik. Dağlarımızda yasak şekilde avlanıyor, derelerimizdeki alabalıkları kurutuyorlar” diyerek de tepkisini dışa vuran Hanifi Aksu, yine bir ölü keçi yavrusunun fotoğrafını paylaşıyor olmanın üzüntüsü içinde olduğunu belirtti.

Yusufeli’nden geldikleri belirlenen ve yasak şekilde avlanan iki avcının, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlilerinin yakın takibi sonucu silahları ile yakalandığı öğrenildi. Avcılık belgesi bulunmayan ve yasak şekilde avlandıkları tespit edilen iki avcıya, koruma altındaki keçi yavrusunu vurdukları için toplam 18 bin lira para cezası uygulandığı, ruhsatsız silahlarına da el konulduğu belirtildi.

Başkan Hanifi Aksu, doğal hayatı korumak için çok çalıştıklarını bir kez daha hatırlattı ve “Yasak avcılara göz açtırmamaya kararlıyız” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ