$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

İNSANIN YÜZÜNÜ KIZARTAN, UTANÇ DUVARI

İNSANIN YÜZÜNÜ KIZARTAN, UTANÇ DUVARI
  • 23.05.2019

BU fotoğraf, duyarlı bir vatandaş tarafından cep telefonuyla çekilmiş.

“Ayıbın fotoğrafı” olarak değerlendirdiğimiz bu görüntü, Gez Mahallesi’ndeki Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü’nün bahçe duvarını yansıtıyor.

İnsanlar dinlenmek, soluklanmak amacıyla oturmasın diye, duvarın üzerine zift dökülmüş, katran çalınmış.

Burası aynı zamanda Esnaf Sarayı’nın yanıbaşı. Yani herkesin çok rahatlıkla görebileceği bir nokta.

Ramazan Ayı’ndayız. Havaların giderek ısındığı şu günlerde, yorgun düşen, ayakta durmakta zorlanan oruçlu, hasta, yaşlı insanların soluklanmak amacıyla kendilerine ilişebilecekleri yer aradığı bir dönemde, duvarın üzerine zift dökülerek vatandaşların oturmalarına engel olunması, şaşkınlık ve üzüntüyle karşılandı.

Çekilen fotoğrafı erzurumdanhaberler.com ile paylaşan duyarlı vatandaş, işaret edilen yerin, aynı zamanda yolcu indirme-bindirme yeri olduğunu belirtti.

Aşkale Belediyesi’ne ait otobüslerin yanında, Serçeme Deresi Köyleri ve Ovacık Çukuru Köyleri’ne yolcu taşıyan minibüslerin durağı da olan o noktada, akşam saatlerinde lise öğrencilerinin bekleştiğini, çeşitli nedenlerle yorulan, ayakta durmakta zorlanan insanların, o duvarların üzerinde oturarak vasıta beklediğini kaydeden vatandaşlar, yaşanılan görüntüyü “gümrüğün ayıbı” olarak tanımladılar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ