$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

DEMEK MEMLEKETTE BELEDİYE DE VARMIŞ!

DEMEK MEMLEKETTE BELEDİYE DE VARMIŞ!
  • 22.06.2020

ERZURUM şehir kültüründe önemli yere sahip “Çırçır” gibi, Gavurboğan, Araplardüzü, Kırmacı gibi tarih kokan mahallelerde bugünlerde yol yapım çalışmalarının başlatılmış olmasını, iş makinelerinin birinin gidip, diğerinin gelişini hayretler içinde seyreden vatandaşlar, “Bunlar çok zaman önce görmeye alışık olduğumuz, ama unuttuğumuz görüntüler. Demek bu memlekette belediye de varmış” demekten kendilerini alamıyorlar.

GECELİ-GÜNDÜZLÜ ÇALIŞMA

Atatürk Lisesi ve Ortaokulu’nun yanında Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün bulunduğu, birleştirildikten sonra ismi Rabiaana olarak değiştirilen Kırmacı Mahallesi’nde Yakutiye Belediyesi tarafından başlatılan yol yapım çalışmaları, geceli-gündüzlü sürüyor. Bir yandan üst üste yapılan yamalarla “asfalt” olmaktan çıkan ve engebeli hale dönüşen yolu kazıyarak işe başlayan Yakutiye Belediyesi, önceki yönetim zamanında yapılan, ancak “kalitesiz” malzeme kullanıldığından döşendikten bir kış sonra “kum” haline dönüşen tüm kaldırımları da sökerek, geniş çaplı bir işin startını verdi.

BU BÖLGE HEP İHMAL EDİLDİ

“Okul bölgesi” olmalarına karşın, belediyecilik çalışmalarından yeterince nasiplenemeyen, ihmal edilen, ötelenen mahallede yaşayan, dolayısıyla hizmeti adeta unutan yöre sakinleri, bugünlerde iş makinelerinin aralıksız, harıl harıl çalışmasına tanıklık ediyor, gözlerine inanamıyorlar.

ÖNCEKİ YÖNETİME GÖNDERME

“Demek Erzurum’da belediye varmış da, bizim haberimiz yokmuş” diyerek, Yakutiye’nin önceki yönetimini hicveden ve gönderme yapan vatandaşlar, çalışmaların aralıksız sürmesini, “Galiba Mahmut Başkan (Uçar) kış gelmeden işleri bitirmek istiyor” diyerek, gösterilen kararlılığı ve yoğun çalışma temposunu takdirle karşıladıklarını belirttiler.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin de Palandöken Caddesi’ndeki yol yapım çalışması, tıpkı Kırmacı’da olduğu gibi, tüm hızıyla sürüyor. Çok uzun zamandan beri pürüzsüz, engelsiz, çukursuz yola hasret kalan vatandaşlar, “Sanki ilk defa yazın sıcak günlerinde başlatılan çalışmalar kış gelmeden, soğuklar bastırmadan biteceğe benziyor. Umarız kaliteli asfalt yol yapılır da, hiç olmazsa bu yıl yaşadığımız sıkıntıyı uzun yıllar tekrar yaşamayız” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ