$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

İSTANBİL’DA “ERZURUM EKONOMİ ZİRVESİ” TOPLANDI

İSTANBİL’DA “ERZURUM EKONOMİ ZİRVESİ” TOPLANDI
  • 27.01.2017

ERZURUM Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’da ortaklaşa organize edilen toplantıda Erzurumlu iş adamlarıyla bir araya gelen Vali Seyfettin Azizoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “yatırım çağrısı” yaptı, “Yatırımcıya erzurum bürokrasisi olarak her türlü yardımı yapmaya hazırız” dediler.

Maltepe’de bir otelde gerçekleşen toplantıya Vali Seyfettin Azizoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yanı sıra AK Parti Erzurum Milletvekilleri İbrahim Aydemir, Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ile İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır ve önceki Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz ile Erzurum derneklerinin yöneticileri ve işadamları katıldı.

FIRSATLARI ANLATMAK İÇİN BURADAYIZ

Toplantıda bir değerlendirme yapan Vali Azizoğlu, Erzurum’daki fırsatları anlatmak amacıyla biraraya gelmek istediklerini belirtti, “Erzurum’da bürokrasi noktasında yatırımcının önü açık” hatırlatması yaptı. Azizoğlu, şunları söyledi

“İşadamlarımız şehrimizin değerlendirmesini çok iyi yapmalı. Gerçekten ticaret için gayet makul bir kente sahibiz. Hem Karadeniz’e yakın, hem uluslararası yol üstündeyiz ve hem de Kafkaslara çok yakınız. Bu fırsatları iyi kullanmak lazım. İnşallah üretime dayalı fabrikalar kurulacak ve rekabet ortamıyla şehrimiz çok daha hızlı gelişecek. Bunun için ,hepimizin çok çalışması gerekiyor. Devletin temsilcileri olarak, siz işadamlarımızın Erzurum’a gelmesi adına her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız.”

ÇOK SAYIDA YATIRIMCI SIRADA

Erzurum’da yatırımcı için arsa problemi olmadığının da altını çizen Vali Azizoğlu, 2. OSB’ye ilave olarak bin dönümlük arazinin katılması için, Bilim ve Sanayi Bakanlığı’na müracaat ettiklerini kaydetti. Vali Azizoğlu, “Erzurum’a yerli yabancı çok sayıda firma yatırım için sıraya girdi. Biz yarın sizlerin gelip de ‘Keşke bize de söyleseydiniz, yatırım yapardık’ dememeniz için bu toplantıyı düzenledik. Erzurum’a hizmet için buradayız. Eğer sizler de yatırım yapmak isterseniz arsa sıkıntımız yok, her zaman yardımcı oluruz” diye konuştu.

DUYGUSAL DAVRANMAYIN!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de Erzurum’un iş adamları için büyük bir avantaj olduğunu belirterek, “Hükümetimiz Erzurum’u cazibe merkezi ilan ederek önemli bir yol açmıştır. Şehrimizin gelişmesi, istihdam sorununun ortadan kalkması için bu fırsatı çok iyi değerlendirmeliyiz. Ben, hiç bir işadamımız duygusal davransın istemiyorum. Kar edemeyeceğiniz bir yatırımı getirmenizi de istemiyorum. Burada büyük bir fırsat var” dedi.

Milletvekilleri İbrahim Aydemir ve Mustafa Ilıcalı da cazibe merkezi ilan edilen Erzurum’un iş dünyası için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, iş adamlarını Erzurum’a yatırım yapmaya davet ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılan işadamları, protokole cazibe merkezi hakkında sorular yöneltti. Daha çok istişare toplantısı tarzında geçen buluşma sonrası bazı işadamları ise Erzurum’da okul yaptırmak istediklerini vurguladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ