$ DOLAR → Alış: 7,77 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,46 / Satış: 9,49

ARTIK ARSIZ, HIRSIZ KİMSE GİREMEYECEK

ARTIK ARSIZ, HIRSIZ KİMSE GİREMEYECEK
  • 26.08.2020

erzurumdanhaberler olarak geçtiğimiz haftalarda “Gülecek hali mi kaldı” başlığıyla yaptığımız haberde işaret ettiğimiz olumsuzlukların giderilmesi hem bizi, hem de yöre sakinlerini memnun etti.

BU HALDEYDİ

Erzurum’un en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Hacı Cuma’da, uygulanan kentsel dönüşüm projesiyle çoğu ev ve işyeri tamamen ortadan kaldırıldı. Geride sadece “cemaatsiz” üç caminin bırakıldığı bölgede, Gülahmet Apartmanı gibi camı, çerçevesi, kapısı sökülmüş halde bırakılan birkaç bina sarhoşların, ayyaşların, fuhuş yapanların mekanı haline geldi, Bu olumsuz durum da yörede yaşayan insanları fazlasızla rahatsız etmeye yetti.

YAZDIK

Arsızların, hırsızların, ayyaşların varlığından rahatsız olan yöre insanından gelen yakınmalara kulak verdik ve erzurumdanhaberler olarak Gülahmet Apartmanı’nın içleracısı durumunu yansıtan bir fotoğrafı, “Gülecek hali kalmadı” başlığıyla gündeme taşıdık.

GİRİŞ-ÇIKIŞI TIKADILAR

Haberin yayınlanmasından bir süre sonra Gülahmet Apartmanı’nın delikdeşik olan birinci katındaki kapı ve pencereleri briketle örülerek giriş-çıkışlara kapatıldı. Binanın sarhoş mekanı olmaktan kurtulması da yöre insanını oldukça rahatlattı. Vatandaşlar, Gülahmet Apartmanı gibi, ayakta duran binaların akıbetinini sorgulamaya başladılar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ