$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

İYİ PARTİ “UYKUSUZ”DA KARAR KILDI

İYİ PARTİ “UYKUSUZ”DA KARAR KILDI
  • 11.12.2018

MHP‘nin Erzurum’da kenara çekilmesinden sonra, gözlerin çevrildiği İYİ Parti’de, Mahmut Uykusuz ismi büyükşehir belediye başkan adayı olarak yüzde 99 oranında netleşti.

ecrzurumdanhaberler.com’un günler öncesinden “Erzurum’da Sevimli günler bitti, Uykusuz geceler başlıyor” paylaşımıyla duyurduğu haber, dün Ankara’da yapılan görüşmeler sonrasında netlik kazandı.

Salı günleri yapılan grup toplantılarının, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) başlayan bütçe görüşmeleri nedeniyle iptal edilmesinin, Mahmut Uykusuz isminin açıklanmasını da ötelediği ifade edildi.

İYİ Parti’den yana çok öncelerden tercihini orta yere koyan, yaptığı değerlendirmelerde de, MHP’den aday olacağı duyurulan Prof. Dr. Serdar Sevimli için, “Hayırlı olsun, ama benim rakibim mevcut Başkan Mehmet Sekmen olacak” diyerek düşüncesini dostları ile paylaşan Mahmut Uykusuz’un, resmi başvurusunu yaparak aday adayı olması, siyasi kulisleri de hareketlendirdi.

İsmi resmen henüz “adayımız” diye açıklanmayan Mahmut Uykusuz’un, Erzurum’a geldikten sonra, ilçe belediye başkan adayları ve meclis üyesi adayların isimlerini belirlemek için parti teşkilatları ile harekete geçeceği, ilk olarak da İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyeleri Cezmi Polat ve Zekai Kaya ile bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulunacağı kaydedildi.

Öte yandan, ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesinde parti genel merkezi tarafından İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli’nin yetkilendirildiği de öğrenildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ