$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

KALDIRIM VAR YAYA, YOL VAR BİSİKLETLİ YOK!

KALDIRIM VAR YAYA, YOL VAR BİSİKLETLİ YOK!
  • 23.08.2016

YOLU Dadaşkent’e düşen,yeni calisma1 özellikle de Çat Yolu’ndan saga sapıp, Bilkent Lisesi’nin önünden aşağı doğru inenler, yolun sol tarafında ve belki bin 500 metre uzunluğunda modern bir bisiklet yolu ile karşılaşırlar. Çevresi uyarıcı levhalarla boydan boya kaplanmış, boya ile asfaltı renklendirilmiş şık ve modern bisiklet yolu, illa ki, herkesin ilgisini çeker, beğenisini toplar. Ancak, bir gariplik vardır orta yerde. Genelde araç trafiğinin yoğun olduğu, yayaların pek gözükmediği o yolda “hiç bisikletliye rastlanmaz!”

Benzer türde bir garip uygulama da, Tortum Yolu’nda çarpar insanın gözüne. Sanayi çıkışında, Çevre Yolu üzerindeki köprüyü aştıktan az sonra, bir süslü kapı çarpar insanların karşısına. Erzurum’un daha çok eski taşyapı kapılarına alışık olanların gözüne, böylesi modern ve süslü bir kapı hoş gelir. Ancak, orada da yine bir gariplik vardır sanki. Yolun her iki tarafında, son derece sağlam, şehir halkını kıskandıracak güzellikte süslü taşlarla “yaya kaldırımı” yapılmıştır. İşin ilginç yanı, şehrin çok ötesinde ve “yayanın hiç bulunmadığı” bir bölgede, neredeyse bin metre uzunluğunda süslü taşlarla niye bir yaya kaldırımı yapılmıştır, insan buna da bir anlam veremez!

Yollarımızdaki bu garip uygulamaları erzurumdanhaberler.com olarak gündeme getirelim istedik. Kim bilir belki bir açıklama yapanı çıkar da, her iki uygulamanın yapılış nedenlerini birlikte öğrenmiş oluruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ