$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

KAR SOKAĞI, ELM SOKAĞI’NA DÖNÜŞTÜ!

KAR SOKAĞI, ELM SOKAĞI’NA DÖNÜŞTÜ!
  • 05.03.2017

AVRUPA Gençler Kış Oyunları nedeniyle Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın talimatlarıyla Atatürk Üniversitesi Kampusu’nda, bin bir emek verilerek, dondurucu soğuk altında zorlukla inşa edilen Erzurum Kar Sokağı, havanın ısınmasıyla birlikte “bombardımana tutulmuş ve savaştan çıkmış” bir hale büründü. Her tarafı dökülen kar sokağının önceki halini bilen ve görenler, “Bu görüntü insanı hem üzüyor, hem ürkütüyor” diye konuşuyorlar.

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bulat ve ekibi tarafından yaklaşık 45 gün süren geceli-gündüzlü çalışma sonucunda inşa edilen Erzurum Kar Sokağı, özellikle ışıklandırılmış haliyle herkesin beğenerek gezdiği bir mekan halini almıştı. 400 kamyon kar ile inşa edilen ve Erzurum’un tarihi mekanlarını yansıtan kar sokağı, şimdilerde perişanları oynuyor.

Havaların ısınmasıyla, kaçınılmaz sona doğru hızla yuvarlanan kar sokağının son hali, insanları ürkütüyor. Kar sokağının, savaştan çıkmış bir görünüme büründüğünü belirten uzmanlar, “Elm Sokağı diye bir korku filmi vardı. Bizim kar sokağının şu anki hali öylesi bir korku filmini andırıyor. Aslında bu mekan, ilkokul öğrencilerine gezdirilmeli ve savaşın kötü ve acı tarafları onlara anlatılmalı. Burası şimdi de doğal bir film stüdyosu halini almış. Bu görüntü iyi değerlendirilmeli” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ