$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

KİMLER “BEN VARIM” DİYECEK?

KİMLER “BEN VARIM” DİYECEK?
  • 25.04.2018

HAZİRAN ayının 24’ünde yapılacak erken genel seçimde aday olmak isteyen kamu görevlileri, yarın akşam (26 Nisan Perşembe) mesai saati bitimine kadar istifalarını açıklayacak. Kamu görevlilerinden kimlerin istifa ederek, hangi partiden aday aday olacağını duyuracağı merakla beklenirken, kulislerde siyasete gireceği konuşulan bazı üniversite hocalarının, beklentileri boşa çıkartacağı söyleniyor.

Kamu personeli içinde “siyasete en yakın” isimlerin başında, izlediği politikalarla Ak Parti’ye göz kırpan Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı gliyor. Rektörlükteki süresini 3 ay sonra dolduracak olan Muammer Yaylalı’nın istifası sürpriz olmayacak gibi gözüküyor.

Siyasi kulislerde ismi en çok konuşulan bilim insanlarının başında, girdiği Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü seçimlerinde, çok sayıda akademisyenin desteğini alan, ancak ataması yapılmayan ve kliniğine geri dönen Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Sevimli geliyor.

Tercihini İYİ Parti’den yana kullanacağı söylenen Prof. Dr. Sevimli’nin, istifaların verileceği güne, yani perşembe’ye, geceli-gündüzlü 20 kadar anjiyo operasyonunu programlaması, “Ben siyasette yokum, yoluma öğretim üyesi ve kardiyolog olarak devam edeceğim” yorumlarının yapılmasına yol açtı. Sevimli’ye yakın isimler, “Hoca’nın siyaset belki aklından geçiyordur. Ama aday adayı olmak için istifa edeceğini pek sanmıyoruz. Yine de siyasette dakikaların bile öneminin olduğu unutulmamalı. Gelebilecek cazip bir öneri, Sevimli Hoca’nın fikrini çelebilir” dediler.

Rektörlük seçimlerinde en çok oyu alan bir başka öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Selim Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda akademisyenin yakın çevresi ile istişare halinde olduğu kaydedildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ