$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

KİTAP FUARININ KİTAP KURDUKIZLARI

KİTAP FUARININ KİTAP KURDUKIZLARI
  • 12.05.2018

KAPILARINI 8 Mayıs’ta, Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yaptırılan Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde açan Doğu Anadolu Kitap Fuarı’na katılan firmaları hayal kırıklığından “kitapkurdu” kızlar kurtardı.

Yarın akşam “seneye buluşmak dileği ile” Erzurumlu kitapseverlere veda edecek olan Doğu Anadolu Kitap Fuarı’nı, açık tutulduğu günlerde binlerce kişi gezdi.

Fuara ilgi gösteren grupların başında genç kızların gelişi dikkatlerden kaçmadı. Toplam 202 yayınevinin katıldığı, TÜYAP destekli fuarda, bu yıl kitap satışının beklenenin altında olması, yayınevi temsilcilerini hayal kırıklığına uğrattı.

Kimi yayınevinin masrafları dahi karşılayamadığı fuarda, son günlerde yaşanan hareketlilik yüz güldürdü. Gençlerin, özellikle de kızların ilgi gösterdiği fuarda 200’ü aşkın yazar da kitaplarını imzaladı.

Erzurum’un yerel yazarlarına ve akademisyenlerine kucak açan Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi, fuar boyunca düzenlediği imza kampanyaları ile etkinliğe katkı sağladı, vatandaştan da takdir topladı.

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhan Alkan İspirli de Yazarlar Birliği standında kitaplarını imzalayan akademisyen yazarlardan birisi oldu.

ÖĞRENCİLER FUARLA TANIŞTI

Yeni ve son derece gösterişli fuar merkezinde açılan kitap fuarına ilk ve orta dereceli okullardan da otobüslerle öğrenciler taşınarak, genç dimağların hareketli ortamı yakında görmeleri sağlandı.

Fuarı görmeleri için getirilen Kocatepe ilköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri, erzurumdanhaberler.com objektiflerini karşılarında görünce, kollarını açarak sevgi gösterisinde bulundular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ