$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

KOMŞU KÖYÜN DELİSİ’NE BÜYÜK İLGİ

KOMŞU KÖYÜN DELİSİ’NE BÜYÜK İLGİ
  • 16.04.2018

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahneye konulan “Komşu Köyün Delisi” yoğun ilgi gördü.

Üstün Dökmen’in kaleme aldığı tek perdelik komedi oyun, Erzurum Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Emrah Çılgı’nın rejisinde sahnelendi.

Tiyatroseverlerin büyük beğenisini kazanan toyun, bu ayın son haftası ile mayıs ayında yeniden izleyiciyle buluşacak.

Erzurum Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Emrah Çılgı, “Oyunları ile 4 yılda 27 bin seyirciye ulaşan Erzurum Şehir Tiyatrosu bu kez de Komşu Köyün Delisi oyunu ile izleyici karşısına çıktı. Anadolu insanını anlatan kahkaha tufanı tek perdelik komedi oyunumuz seyircilerimizden büyük ilgi gördü. Komşu Köyün Delisi, yoğun istek üzerine nisan ayının son haftası ve mayıs ayında da yeniden sahnelenecek” dedi.

ERZURUM, DOĞU’YU TEMSİL EDECEK

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Emrah Çılgı, “Komşu Köyün Delisi tiyatro oyunumuzla 125 eser arasından seçilerek 32. Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katılmaya hak kazandık. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 ila 13 Mayıs tarihleri arasında Denizli’de gerçekleştirilecek olan bu festivalde Erzurum Şehir Tiyatrosu, Doğu Anadolu Bölgesi’ni temsil edecek. Fas, Azerbaycan, Cezayir, İngiltere ve Mısır’dan profesyonel ekiplerin yer alacağı festivalde ilimizi ve bölgemizi büyük bir gururla temsil edeceğiz. Ülkemizdeki tiyatro severlerin yer alacağı bu büyük organizasyonda biz de yer alarak sanatın beşiği olan kentimizde edindiğimiz deneyim ve tecrübeyi, ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyunumuz vasıtasıyla izleyicilere aktaracağız” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ