$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

KONAKLI YOLU TEK ŞERİTTEN!

KONAKLI YOLU TEK ŞERİTTEN!
  • 23.01.2019

YAPILDIĞI yıllarda Palandöken’e alternatif bir kış merkezi olacağı söylenen, ancak geçen yıllar içinde yıldızı bir türlü parlamayan Konaklı Kayak Merkezi yolunda, kar yüzünden ulaşım tek şeritten ve zorlukla sağlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde yağan kar nedeniyle ulaşıma kapanan ve karla mücadele ekipleri tarafından tek aracın geçebileceği genişlikte ulaşıma açılan Konaklı Yolu’nda, araç sürücüleri zor anlar yaşıyor.

Dört aracın rahatlıkla geçebileceği büyüklükte olmasına rağmen, sadece tek aracın geçebileceği genişlikte açılan yolda sık sık sıkıntı yaşandığını belirten vatandaşlar, “Yolun her iki tarafı kardan bir duvar ile örülü. Öyle yerler var ki, dar bir boğazı andırıyor. Yol tek yönlü olsa sorun yok. Sonuçta trafik akışı zor da olsa sağlanıyor. Ama çift yönlü yolda, iki araç karşılaşınca sürücüler ne yapacağını bilemiyor. Burası sıradan bir yol değil. Konaklı, bir kayak merkezi. Çok ihmal edilse bile sporcusu eksik olmuyor. Aynı zamanda konaklı Köyü insanları da bu yolu kullanıyor. Eğer Konaklı Kayak Merkezi kullanılmayacaksa, ‘kapattık’ desinler, herkes de umudunu kessin. Yok burayı, harcanan trilyonlarca lirayı da göz önünde bulundurarak kullandıracaklar ise o zaman hizmet getirsin, yollarda karla mücadele çalışmalarını baştan savma yapmasınlar. Vatandaş olarak herkes sıkıntı çekiyor” diye konuştular. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ