$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

KORONA, YAKUTİYE’DE HEDEF SAPTIRDI!

KORONA, YAKUTİYE’DE HEDEF SAPTIRDI!
  • 06.04.2020

GEÇTİĞİMİZ yıl 31 Mart’ta yapılan seçimi kazanan ve 6 Nisan’da görevi devralan Mahmut Uçar, geçen bir yılın değerlendirmesini erzurumdanhaberler’e yaptı. Üç Kümbetler’de yapılması planlanan millet bahçesi projesinin ihalesinin yapıldığını, ancak yaşanan olaylar nedeniyle mesafe alınamadığını belirten Başkan Uçar, “Çok şey düşünüyorduk. Ne yazık ki, korona belası hedeflerimizi saptırdı” dedi.

BİR YIL ÇABUK GEÇTİ

Bir yılın hızla geçip gittiği Yakutiye’de önceliği koronavirüs ile mücadeleye ayırdıklarını, dezenfekte çalışmalarının tüm mahalle ve köylerde aralıksız sürdüğünü belirten Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, “Girilmedik mahalle, dokunulmadık bina bırakmayacak şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. Korona belasının ülkeye musallat olmasıyla birlikte hiç vakit kaybetmeden özel bir şirket ile anlaştıklarına dikkati çeken Başkan Uçar, şirket ekiplerinin dezenfekte yaptıkları her binanın girişine stikır yapıştırarak işaret koyduklarını bildirdi.

Görevi 6 Nisan 2019’da devraldığını ve hemen işe koyulduğunu vurgulayan Başkan Uçar, sözlerini şöyle sürdürdü:

MEĞER HEPSİ BELEDİYE ÇALIŞANIYMIŞ

“- Göreve başladıktan kısa süre sonra, belediye içinde çok sayıda insanın aylak aylak gezdiğini gördüm. Sorduğumda hepsinin belediye çalışanı olduğunu öğrendim. İlk iş olarak o elemanları park ve bahçelerde görevlendirdim. Yakutiye Belediyesi olarak 2020’yi Saltuklu Yılı ilan ettik, hazırlıklara başladık. Mesela bu ay içinde bir Saltuklu Sempozyumu yapacaktık, olmadı. Hiç hesapta olmayan virüs belası, tüm planlarımızı altüst etti. Bu tehlike ortaya çıkınca, ister istemez tüm mesaimizi bu belayla mücadeleye ayırdık. Erzurum’da özel bir şirketle anlaştık, dezenfekte işlerini o şirkete havale ettik. Şu an ekipler, bize bağlı mahalle ve köylerde aralıksız çalışıyor. amacımız tüm binaları ve araçları dezenfekte etmek.”

40 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

Yakutiye Belediye Başkanı olarak kendisini en çok mutlu eden olaylardan birisi de, Üç Kümbetler projesine öncülük etmek olduğunu kaydeden Başkan Uçar, “Uzun zamandan beri kaderine terkedilmiş gibi duran Üç Kümbetler için düşünülen projelerin hiç biri hayata geçmemiş. Biz de uğraştık. Ama bu işin en iyi bakanlık eliyle yürütülmesinin doğru olacağını düşündük. Dolayısıyla görüşmeler yaparak Çevre ve Şehircilik Bakanı sayın Murat Kurum’u, bu bölgede yatırım yapmaya ikna ettik. Toplam bedeli 40 milyon lirayı bulacak millet bahçesi projesinin ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı. Tam iş teslimi yapılacakken, virüs olayı patlak verdi. Erzurum’un çehresini değiştireceğine inandığım böylesi bir projeye öncülük ettiğimden dolayı kendimi çok mutlu hissediyorum” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ