$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

KÖYLER KAR ESARETİNDE…

KÖYLER KAR ESARETİNDE…
  • 05.02.2017

SON yılların en soğuk ve yağışlı kış mevsiminin hüküm sürdüğü Doğu Anadolu Bölgesi’nde “kar esareti” yaşanıyor. Özellikle kırsal alanda, kalınlığı bir metrenin üstüne çıkan kar, ulaşımı önemli ölçüde aksatıyor. Buzlu yollar, araç sürücülerine zor anlar yaşatırken, yollardaki bazı mola yerleri de, kar nedeniyle kepenk açamadı ve baharı beklemeye başladı.

Hava sıcaklığının geceleri hayli düştüğü Erzurum’da, geçen yıllara oranla nem’in de çok yüksek oranda seyretmesi, hemen herkesi tir tir titretiyor. Bir yandan nemli ve soğuk hava, diğer yandan da yağan şiddetli kar, kırsal alanda yaşayan vatandaşı resmen esir aldı.

Kimi yerde dam boyuna ulaşan kar nedeniyle vatandaş evinden dahi çıkamazken, yollardaki mola yerleri de, işyerlerini açamadı ve havaların ısınmasını beklemeye başladı.

Yollardaki buzlanmanın da araç sürücülerini tehdit ettiğini belirten vatandaşlar, “Ekiplerin buzlu yollarda çalışma yapması gerekiyor. Öyle yerler var ki, üzerinde patenle çok rahat kayılabilir. O yollar kazalara resmen davetiye çıkartıyor. Başta Karayolları olmak üzere belediyelerin karla mücadele ekiplerini göreve çağırıyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ