$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BÜYÜK SORUNLAR GİDERİLİYOR

KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BÜYÜK SORUNLAR GİDERİLİYOR
  • 25.08.2016

dadaskent

ERZURUM Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, geçmiş yönetimlerin aksine bazı farklılıklar ortaya koyuyor, küçük dokunuşlarla, vatandaşa çile yaşatan ilkellikleri ortadan kaldırıyor.

Yerel seçimlerin kazanılmasından sonra, ilk neşteri Menderes Caddesi’ne vuran Mehmet Sekmen ve arkadaşları, trilyonlarca liranın gömüldüğü, çok da işe yaramayan Menderes Yeraltı Otoparkı’nın giriş ve çıkışlarına kondurulan, o halleriyle de işyerlerinin önünü kesen cam tünelleri ortadan kaldırmış, bu küçük müdahale ile hem Menderes Caddesi daha şık bir görünüme kavuşmuş ve hem de işyerlerinin önü açılmıştı.

Benzeri müdahaleleri sonraları şehrin değişik noktalarında uygulayan, örneğin yine Menderes Caddesi üzerindeki, sık sık ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının yaşanmasına neden olan yaya geçitlerini düzenleyen, Havuzbaşı’nda da benzeri bir uygulamayla, yayalara büyük sıkıntı yaşatan geçitleri düzenleyip, daha kullanışlı hale getirerek keşmekeşliği ortadan kaldıran Büyükşehir Belediyesi, bir küçük operasyonu da Dadaşkent girişinde gerçekleştirdi.

Dadaşkent’in ilk giriş noktasında bulunan kavşak, Ahmet Küçükler döneminde, “Vatandaş, Olimpiyat Üstgeçidi’ni kullansın”denilerek kapatılmış, o günün yönetimi, çile çekmeye itilen vatandaştan gelen çığlıklara kulaklarını tıkamıştı.

Dadaşkent’en girişinde Büyükşehir Belediyesi yeniden bir kavşak oluşturdu ve Olimpiyat Köprüsü’ne kadar mecburi gitme zulmüne son verdi. Başkan Sekmen ve arkadaşlarına bu düzenleme için teşekkür eden Dadaşkentliler, “Eğer belediyecilik demek, vatandaşın rahat etmesi için hizmet üretmek demekse, işte bu hizmeti bugün biz gördük. Hem zaman ve hem de yakıt kaybına neden olan Olimpiyat Köprüsü’ne kadar gitme mecburiyetimiz ortadan kalktı. Başkan Sekmen vve arkadaşlarına teşekkür ediyoruz” dediler. erzhaber

menderes 1 menderes

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ