$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

MİLLİ MÜCADELEYİ ANKARA’DA ANLATTI

MİLLİ MÜCADELEYİ ANKARA’DA ANLATTI
  • 19.10.2019

ERZURUM İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfınca (ESAV) tarafından bu yıl 7.si düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri tüm hızıyla sürüyor.

Etkinlik, Atatürk Üniversitesi Türk – Ermeni İlişkileri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu’nun Milli Mücadele yıllarını ve Erzurum’un kurtuluş günlerini anlattığı konferans ile devam etti.

Konferans öncesinde, Erzurum Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Ümit Gergit, erzurumdanhaberler.com İmtiyaz Sahibi Öztürk Akkök tarafından kaleme alınan “Erzurum” şiiri okudu. Daha sonra ESAV Başkanı Veysel Karani Aksungur ise bu ve benzeri etkinliklerin Erzurum’un hem tanıtımına hem de Erzurum insanının kaynaşmasına vesile olduğunu söyledi. ESAV olarak Erzurum’un sorun ve sıkıntılarını giderilmesi adına her türlü gayret içinde olduklarını belirten Aksungur, yurdun dört bir yanından gelen Erzurumlular ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Daha sonra kürsüye davet edilen Prof. Dr. Erol Kürkçüoğlu; Milli Mücade yıllarında yaşananları, o dönemde büyük kahramanlık gösteren insanları tek tek isimlerini vererek ve yaptıkları önemli işleri sıralayarak anlattı. Konferansı; MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, Gümüşhane Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçi, İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun ve Aşkale Belediye Başkanı Ahmet Yaptırmış, Ankara Büyükşehir Belediyesi Su Arıtma Dairesi Başkanı Nuri Kali dışında Ankara’daki Erzurumlular’da programı yakından takip etti. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ