$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

NACİ CİNİSLİ’DEN ULAŞTIRMA BAKANI’NA NAZİK SORULAR…

NACİ CİNİSLİ’DEN ULAŞTIRMA BAKANI’NA NAZİK SORULAR…
  • 29.11.2019

ERZURUM‘da son iki yıldan beri yaşanan pahalı uçak bileti sorunu ve uçuş sayısının azlığına çareler arayan İYİ Parti Milletvekili Naci Cinisli, Ulaştırma Bakanı M. Cahit Turhan’ın cevaplandırması istemiyle, temmuz ayından sonra ikinci defa soru önergesi verdi.

Erzurum’un, bölgesindeki diğer illere oranla Türk Hava Yolları (THY) hizmetlerinden çok yüksek fiyattan yararlandırılıyor olmasının yaşattığı rahatsızlıkları geçtiğimiz temmuz ayında Ulaştırma Bakanı M. Cahit Turhan’a yönelttiği soru önergesiyle gündeme taşıyan İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, aldığı “Bu konular bakanlığımızın uhdesinde değildir. Havayolu şirketlerinin ticari faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerden ibarettir” cevabından yola çıkarak, yeni bir önerge daha verdi.

Önergesinde bir defa daha tuzağa düşmemek için çok dikkatli bir üslup takınan Cinisli, şu soruları, TBMM Başkanlığı aracılığıyla Bakan Turhan’a gönderdi:

İŞTE O SORULAR:

1- Havayolu firmaları, Erzurum frekanslarının artırılmasıyla ilgili olarak bakanlığınıza müracaatta bulunmuşlar mıdır?

2- 2 Temmuz 2019 tarihinde dikkatinize sunduğum Erzurum uçuş frekanslarının artırılması ve bilet fiyatlarının ucuzlatılması taleplerini havayolu şirketlerine ilettiniz mi? Eğer iletmediyseniz, neden iletmediniz?

3- Erzurum uçuş frekanslarının artırılması ve bilet fiyatlarının ucuzlatılmasına dair yeni talebim, değerlendirilmek üzere havayolu işletmelerine olumlu görüşünüzle beraber gönderilecek midir?

4- 352 liradan 450 liraya yükseltilen ekonomi sınıfı tavan fiyatı nasıl hesaplanmıştır? erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ