$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

NARMANLI HAZİRESİ, DİKEN MEZARLIĞINA DÖNÜŞTÜ

NARMANLI HAZİRESİ, DİKEN MEZARLIĞINA DÖNÜŞTÜ
  • 19.07.2017

RESTORASYON çalışmaları nedeniyle uzun süre kapalı kaldıktan sonra, geçtiğimiz yol ibadete açılan Narmanlı Cami’nin elden geçirilen ve yeni baştan düzenlenen haziresini* dikenler sardı.

Erzurum’un tarihi camilerinden olan ve musallasından her gün birkaç cenazenin birden kalktığı, dolayısıyla yüzlerce insanın uğrak yeri haline gelen Narmanlı Cami’nin haziresindeki mezarlara fatiha okumak için yönelenler, adam boyu dikanlar arasında mezarları seçmekte ciddi zorluk yaşıyorlar.

Narmanlı Cami dahil, çoğu tarihi mekanın çevresinin bakımsızlık ve ilgisizlikten dolayı iç kararttığını belirten vatandaşlar, “Erzurum’da belediyeler ve ilgili kurumlar, çevre düzeni ve temizliği konusunda gereken özeni maalesef göstermiyor. Narmanlı Cami restore edileli ne kadar oldu ki, haziresi bakımsızlıktan diken mezarlığına dönüştü. Yetkilileri gereken titizliği göstermeye ve çevreye duyarlı adımları atmaya çağırıyoruz” dediler. erzhaber

* HAZİRE: Külliye, cami, mescit, tekke gibi dini yapıların avlularında yer alan etrafı duvar veya parmaklıkla çevrili mezarlıklara verilen isim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ