$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

NE YAKUTİYE İŞE YARADI, NE TORTUM ŞELALESİ

NE YAKUTİYE İŞE YARADI, NE TORTUM ŞELALESİ
  • 30.01.2018

ATV‘nin sevilen yarışma programlarından Kim Milyoner Olmak İster’de, Erzurum ile ilgili soruya cevap veremeyen ve “seyirciye sormak istiyorum” diyen yarışmacı, “şehrin tanıtımı yeterince yapılmıyor” gerçeğini sanki de onaylamış oldu.

Murat Yıldırım’ın sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster’de yarışan bir bayan yarışmacıya, “Yakutiye Medresesi’ni ziyaret edip, Tortum Şelalesi’nde fotoğraf çektiriyor, Oltu taşi tespih alıyorsanız, neredesinizdir” sorusu soruldu, cevap şıkları olarak da Eskişehir, Konya, Rize ve Erzurum illeri sıralandı.

Bir çırpıda “Erzurum” diyeceği zannedilen soru karşısında duraksayan bayan yarışmacının, “seyirciye soralım” diyerek joker kullanması, “Erzurum yeterince tanıtılmıyor” iddiasında bulunanların haklılığını ortaya koydu.

Seyircinin yüzde 90 oranında “Erzurum” diye cevap verdiği soruda işaret edilen Yakutiye Medresesi, Tortum Şelalesi ve Oltu taşı tespih değerlerinin hangi ile ait olduğunun bilinmemesinin Erzurum adına bir eksiklik olduğunu belirten vatandaşlar, “Seyircinin neredeyse tamamının sorunun cevabı olarak Erzurum’u işaret etmesi elbet çok önemliydi. Yarışmacı belki heyecandan Erzurum’u hatırlayamadı.Tortum Şelalesi’nin, Yakutiye Medresesi’nin normalde herkes tarafından bilindiği zannedilir. Demek ki, bilinmiyormuş. Bu gerçek, Erzurum’un yeterince tanıtılamadığı iddialarını da doğrulamış oldu. İletişim çağını yaşadığımız günümüzde tanıtım fukarası olmak gerçekten çok üzüntü verici bir şey” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ