$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

NURULLAH GENÇ, YİNE MEST ETTİ

NURULLAH GENÇ, YİNE MEST ETTİ
  • 13.03.2017

HEM Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü ve hem de İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabulünün 96. yıldönümü nedeniyle düzenlenen programda, adeta “bir taşla iki kuş” vuran Şair Nurullah Genç, kendisini dinlemeye gelenleri mest etti.

Sanatçı Aykut Kuşkaya ve Şair Nurullah Genç’in katıldığı program yoğun ilgi gördü. Vali Seyfettin Azizoğlu, Ak Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz ile vatandaşların katıldığı gecede, Erzurumlu Şair Nurullah Genç ve Sanatçı Aykut Kuşkaya ayakta alkışlandılar.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ndeki programda bir konuşma yapan Başkan Vekili Tavlaşoğlu, “Anadolu’nun önsözü olan şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü ve İstiklal Marşı’mızın TBMM’de kabulünün 96. yıldönümünde mutluyuz, gururluyuz. Bundan 99 yıl önce, önce Ruslar’a, ardından Ermenilere karşı vatan toprağını koruyan Erzurumlular, Türk’ün sarsılmaz iradesini, vatan ve bayrak sevgisini, Dadaşın üstün cesaret ve kahramanlığını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Esaret ve karanlık dolu günlerde ezanı, bayrağı, namusu ve toprağını koruyan Erzurum, düşmana asla geçit vermemiştir. Bu nedenle 12 Mart serhat kentimiz Erzurum’un esaretten hürriyete, ölümden hayata kavuştuğu gündür. Yüce Allah milletimize bir daha böyle esaret dolu günler yaşatmasın” dedi.

Gecede, kendine özgü üslubu ile şiirlerini okuyan Nurullah Genç, Erzurumlu olmaktan büyük gurur duyduğunu hatırlattı, “Hepimizin bu güzel bayramı kutlu olsun” dedi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ