$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

“OLACAĞI BUYDU” DEDİRTEN BİR EYOF AÇILIŞI!

“OLACAĞI BUYDU” DEDİRTEN BİR EYOF AÇILIŞI!
  • 12.02.2017

UZUN zamandan beri merakla beklenen Avrupa Gençler Olimpik Kış Oyunları (EYOF), bu akşam Cemal Gürsel Stadı’nda düzenlenen açılış programıyla start aldı. Oyunların açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Avrupa Olimpiyat Komitesi Başkan Vekili Janez Kocijaniç birlikte yaptı. Son derece soğuk bir havada gerçekleşen açılış töreni, her yönüyle insanları titretti, üşüttü ve herkese “Böylesine önemli bir organizasyonun açılışı bu kadar baştansavma ve sıradan olmamalıydı” dedirtti.

VATANDAŞ, OYUNLARI PROTESTO ETTİ

Sıfırın altında 15 derece soğuğa rağmen oyunların açılış programının gerçekleşeceği Cemal Gürsel Stadı’na yönelen yüzlerce insan, yolun araç trafiğine kapalı tutulması nedeniyle programı izlemekten vazgeçti ve geri döndü. Üniversite kavşağından itibaren araçları ile stada gitmelerine izin verilmeyen vatandaşların çoğu, “Zaten hava soğuk. Buradan bir de Cemal Gürsel’e kadar yürüyecek ve geri dönerken de aynı sıkıntıya mı katlanacağım” diyerek, oyunların açılış programını adeta protesto etti ve stada gitmekten vazgeçti.

GARİP KILIKLI DANSÇILARA BİR ANLAM VEDİLEMEDİ

VIP ve protokol mensuplarına tanınan geçiş kolaylığına da isyen eden vatandaşların protestosu nedeniyle Cemal Gürsel Stadı’nın tribünleri boş kaldı. Aylar öncesinden konuşulmaya ve tartışılmaya başlanılan EYOF’un açılış töreninin son derece sönük ve programın da “sıradan” oluşu, sosyal medyada büyük yankı yaptı. Oyunların açılış programını televizyon ekranlarından izleyen vatandaşlar, “gösteri” adına ekranlara yansıyan programa bir anlam veremediler. Çok farklı müzikler eşliğinde, garip kılıklı insanların yaptığı gösterileri(!) kah tribünlerden canlı olarak, kah ekranları başında anlamsız gözlerle izleyen vatandaşlar, gözlerine inanamadılar.

Ses düzeninin son derece kötü olduğu ve konuşmaların güçlükle duyulduğu stadda, ısıtıcıların yakılmaması da vatandaşlar tarafından protesto edildi. protestoların dozu artınca, stadyumun ısıtıcıları yakıldı.

ERZURUM’UN KARİZMASI PARAMPARÇA EDİLDİ

Yaklaşık 6 yıl önce aynı stadyumda gerçekleşen 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın açılış törenini hatırlayanlar, “Düşünün ki, EYOF, 6 yıl sonra yapılan bir organizasyon. Teknoloji 6 yıl öncesine oranla çok daha gelişmiş. Işığıyla, müziğiyle, kareografisiyle öyle bir program gerçekleşmeliydi ki, herkes Erzurum’u konuşmalı, parmak ısırmalıydı. Yine dişler harekete geçti, ama hayranlıktan parmaklar değil de, öfkeden dudaklar ısırıldı. Böyle bir organizasyon yapılacağına, hiç yapılmasaydı daha iyi olurdu. Erzurum’un atlama kulelerinin yıkılmasıyla yerle bir olan karizması, böylesi sıradan bir program ve boş tribünlerle iyice paramparça edildi” dediler. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ