$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

OLİMPİYAT YARIŞI BAŞLADI

OLİMPİYAT YARIŞI BAŞLADI
  • 03.04.2018

ERZURUM Milletvekili Mustafa Ilıca’nın ısrarla gündeme taşıdığı kış olimpiyatlarına başvuru süreci resmen başladı. Olimpiyat komitesi, aralarında Erzurum’un daü bulunduıqğu 7 aday adayı şehri açıkladı.

İki bin on bir yılında yapılan 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda gösterdiği başarıyla göz dolduran Erzurum, 2026 yılında yapılacak kış olimpiyatları için de kolları sıvadı.

Erzurum’un da aralarında bulunduğu  aday şehirler ve ülkeleri olimpiyat komitesi  tarafından resmen duyuruldu.

Komite tarafından yapılan açıklamada; Türkiye’den Erzurum, Avusturya’dan Graz, Kanada’dan Calgary, İtalya’dan Milan Torino, Japonya’dan Sappora, İsveç’ten Stockholm ve İsviçre’den Sion illerinin aday adayı oldukları duyuruldu.

Aday adayı şehirlerin önümüzdeki günlerde teknik bir heyeti tarafından mercek altına alınarak incelenerek, kapsamlı bir değerlendirmeye tabi tutulacak.

Olimpiyat komitesinin önümüzdeki temmuz ayında yeni bir değerlendirme yaparak, 7 aday adayı şehir sayısını iki ya da üçe düşürecek. İlerleyen aylarda da bir nevi çeyrek finale kalan şehirlerden birisine, 2026 Kış Olimpiyatları’nı organize etme görevi verilecek. erzhaber
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ