$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

OLTU KALESİ’Nİ YÜKLEMİŞ, GÖTÜRÜYOR!

OLTU KALESİ’Nİ YÜKLEMİŞ, GÖTÜRÜYOR!
  • 08.04.2017

SADECE Erzurum’un değil, bölgenin de en büyük ilçelerinden birisi Oltu’da, TIR ve diğer ağır vasıtalara ayrılan park yerinin değiştirilmesi isteniyor.

Tarihi Oltu Kalesi’nin hemen yan tarafında, ilçenin girişinde bulunan TIR ve kamyon parkı, sadece gürültü ve çevre kirliliği yaşatmakla kalmıyor, aynı zamanda kaleye de ciddi anlamda zarar veriyor.

Kamyonların sarsıntısından kalenin olumsuz yönde etkilendiğini belirten Oltulular, ağır tonajlı araçların ilçe merkezine girişinin engellenmesini istiyorlar.

Belediyenin, böylesi önemli bir sorunu, sadece sağa-sola astığı “TIR ve kamyonlar park yapamaz” uyarı tabelaları ile geçiştirmeye çalıştığını belirten vatandaşlar, “Oltu, il olabilecek büyüklükte bir ilçe. Ancak gelin görün ki, belediye hizmetleri, ilçemizin büyüklüğü ve konumu ile orantılı değil. Belediye, günü kurtarma adına birşeyler yapma gayretinde. Böyle olunca da hizmetler aksıyor, vatandaş olarak biz de rahat edemiyoruz. Belediyeden öncelikle TIR ve kamyonları ilçe merkezinden uzaklaştırmasını istiyoruz” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ