$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

OLTU’NUN GİZEMLİ KÖŞELERİ VİTRİNE ÇIKARTILMAYI BEKLİYOR

OLTU’NUN GİZEMLİ KÖŞELERİ VİTRİNE ÇIKARTILMAYI BEKLİYOR
  • 23.03.2018

OLTU‘nun Güzelsu Mahallesi kırsalında bulunan Ejder Vadisi, vitrine çıkmayı bekliyor. Gören herkeste hayranlık uyandıran farklı şekillerdeki kayalıkları ile gizemli bir masal dünyasını hatırlatan vadinin tanıtılması halinde, bölgeye çok ciddi anlamda turist çekeceği ifade ediliyor.

Geçtiğimiz haftalarda, bölgeyi dolaşmaya çıkan birkaç arkadaş tarafında keşfedilen Ejder Vadisi, büyüleyici doğal yapısıyla, nefes kesti. Ardahan yolu üzerindeki Güzelsu Mahallesi sınırları içinde bulunan Ejder Çiftliği kırsalındaki kayalıkları çok ilginç bulduklarını dile getiren gezginciler, yaptıkları değenlendirmede şunları söylemişlerdi:

“Burası Amerika’nın Arizona Eyaleti’nin kızıl coğrafyasını andırıyor ve bizce oradan çok daha güzel. Narman Peribacaları ile benzer çok yönü bulunan bu vadi, o gizemli coğrafyanın bir uzantısı gibi. Vadide insan yüzünü andıran kayalar çok ilginç geldi bize. Böylesine güzel bir yerden kimsenin haberi yok. Bu vadinin tanıtımın yapılması gerekiyor. Güzelsu vitrine çıkartılsa, çok sayıda turist buralmarı gezmeye gelir.” HABER: DURSUN MURAT AYDIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ