$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

OTOPARK YOLU, ÇUKUR DOLU

OTOPARK YOLU, ÇUKUR DOLU
  • 08.03.2019

ERZURUM‘un en önemli sorunlarının başında hiç şüphesiz trafik keşmekeşliği, özellikle de park sorunu geliyor. Sorunu çözme adına gayret gösteren yerel yönetimler, kâh bilinçli olarak, farklı uygulamalarıyla, çoğu zaman da pansuman tedbirler uygulayarak sıkıntıya çare olmaya çalışırlar.

Pansuman tedbirlerle, yani işin kolaylığına kaçılarak, altyapısı halledilmeden oluşturulan otoparklar, görünüşte belki aracına park yeri bulmak için çaresizce dolaşan sürüciüere, sıkıntıdan kurtuluş kapısı gibi gözükse de, yolların bebek mezarından çok daha büyük çukurlarla dolu olması, o parka giren araç sürücülerini şaşkına çeviriyor.

ALTYAPI HAK GETİRE

Önceden askeri lojman olarak kullanılan Taşambarlar’ın karşısında binalar ile Cumhuriyet Caddesi üzerindeki işyerlerinin sökülmesiyle ortaya çıkan boş araziyi halka ücretsiz otopark hizmeti olarak sunan belediyeler, bakım ve temizlik adına gerekeni yapmıyor, vatandaşa da “illallah” dedirtiyorlar.

Sökülen binalardan geride kalan boş alanlara araçlarını park eden sürücüler, zaman zaman tatsız olaylarla da karşılaşıyorlar. Binaların enkazlarının yeterince temizlenmediğini belirten vatandaşlar, “Toprağın altı demir parçası dolu. Park için alana giren sürücülerin araçlarının lastikleri o demir parçalarına takılıyor, yırtılıyor. Boş alanları otopark olarak kullanmak güzel. Ama o parklar çukur dolu. Hem de öylesine derin çukur dolu ki, çoğu araçın altyapı aksamı çukura düştüğünde arıza kaçınılmaz oluyor. Buraları düzeltmek, çukur dolu yolları düzeltmek çok mu zor? Belediye başkanlarını göreve çağırıyoruz” dediler. erzhaber

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ