$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

ÖZTÜRK AKKÖK’TEN GENÇ GAZETECİLERE ÖĞÜTLER

ÖZTÜRK AKKÖK’TEN GENÇ GAZETECİLERE ÖĞÜTLER
  • 13.04.2019

MESLEKTE 39 yılı geride bırakan ve görevini internet gazeteciliği yaparak devam ettiren ecrzurumdanhaberler.com Genel Yayın Yönetmeni Öztürk Akkök, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi, kendilerine mesleğin incelikleri hakkında bilgiler verdi, dikkat edilmesi gereken konuları ana başlıklar halinde sıraladı, “Gazetecilik zor iştir. Sizler de zora talip olduğunuza göre, engelleri aşma mecburiyetiniz var” demektir diyerek, genç gazeteci adaylarını motive etmeye çalıştı.

Bir süre önce Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde oluşturulan Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’ne getirilen, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Besim Yıldırım’ın daveti üzerine bölüm 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri ile bir araya gelen yönetmenimiz Öztürk Akkök, genç gazeteci adaylarına deneyimlerini, yaşadığı ilginç olayları aktardı, haber yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği noktasında ilginç bilgiler sundu.

İletişim Fakültesi’nde gerçekleşen söyleşide bölüm öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hakan Temiztürk de hazır bulundu. Karşılıklı sohbet havasında, zaman zaman da soru-cevap şeklinde geçen ve yaklaşık bir buçuk saat kadar süren söyleşi sonunda bir de hatıra fotoğrafı çekildi. erzhaber – Furkan Akkök

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ