$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,41 / Satış: 9,44

PALANDÖKEN, İLK’LERE EVSAHİPLİĞİ YAPMAYA HAZIRLANIYOR

PALANDÖKEN, İLK’LERE EVSAHİPLİĞİ YAPMAYA HAZIRLANIYOR
  • 29.11.2019

KIŞ sporlarına, özellikle de buz tırmanışı, bisiklet ve dağ kayağı gibi zorluk derecesi yüksek dallara gönül vermiş insanları Erzurum’da toplayacak olan “Palandöken Outdor Festivali”nin hazırlıklarına başlandı.

Geçtiğimiz yıllara oranla hayli sıcak ve kurak geçen bir kış mevsiminin ortaya çıkardığı zorlukları hiçe sayan, gerek yurtiçinde ve gerekse uluslararası alanlarda gösterdikleri başarı ve sergiledikleri becerileri ile Erzurum’un adını belleklere kazıyan Mustafa Tekin, Erdal Emeç ve Yıldırım Beyazıt Öztürk’ün öncülüğünde ortaya atılan projeye Vali Okay Memiş ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen destek verdi.

HEYECAN OCAK’TA, PALANDÖKEN’DE

Önümüzdeki yılın 10-12 Ocak tarihleri arasında Palandöken’de gerçekleştirilecek festival, bazı “ilk”leri de beraberinde getirecek. erzurumdanhaberler’in edindiği bilgiye göre, festival, Osmanlı-Rus Savaşları’nda (93 Harbi olarak da biliniyor) şehit düşen askerlerimizin anısına düzenlenecek buz tırmanışı ile başlayacak.

TÜRKİYE’NİN İLK YAPAY BUZ PARKI

Türkiye’nin ilk yapay buz parkını Palandöken’in zirvesinde gerçekleştiren ekip, yine bir ilke imza atacak ve dağ bisikletleri ile kayak pistinde iniş yarışı düzenleyecek.

Dağda kurulacak çadırlarda kamp yapılacak, Iglo olarak adlandırılan buz evlerde, yine oluşturulacak buz kafelerde çeşitli etkinliklere imza atılacak.

SÖYLEŞİLERİ İLE RENK KATACAKLAR

Türkiye’nin en iyi buz tırmanıcılarını Palandöken’de toplayacak, hem dağın, hem de Erzurum’un tanıtımına doğrudan katkı yapacak festivalde Serdar Kılıç, Tunç Fındık, Ersan Başar, Gökalp Saklı, Bülent Erkan gibi isimler söyleşileri ile etkinliğe renk katacak.

Önümüzdeki yıllarda Palandöken,’de düzenlenmesi düşünülen Türkiye Şampiyonası’nın altyapısını oluşturacak, gerek dağın ve gerekse Erzurum’un tanıtımına da ciddi katkı yapacak olan etkinliğe çok sayıda sporcunun ve dağcının katılması bekleniyor. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ