$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

PALEN GAZA MI BASTI!

PALEN GAZA MI BASTI!
  • 15.01.2018

GÜMÜŞHANE ve Bayburt’ta doğalgaza indirim yapılıp-yapılmadığının tartışıldığı günlerde, Erzurum’da kullanılan gaza zam yapıldığı ortaya çıktı.

Havaların normal sıcaklığında seyrettiği günlerde (Kasım ayı), konutlara gönderilen faturalarda, doğalgazın ortalama satış fiyatı 0,08735942 TL/kwh olarak gözükürken, kışın iyiden iyiye kendisini hissettirdiği Aralık ayında, aynı gazın ortalama perakende satış fiyatının faturalara 0,09309247 TL/kwh üzerinden hesaplanarak yansıtılması, “Acaba Palen Erzurum’da doğalgazın fiyatına gizliden gizliye zam yaptı da, haberimiz mi olmadı” sorularını akıllara getirdi.

ELİNE KAĞIDI, KALEMİ ALAN ŞAŞIRDI

Havaların soğumasıyla birlikte gaz tüketiminin tavan yaptığı Erzurum’da, konutlara “zamlı tarife” üzerinden fatura gönderildiği anlaşıldı. Bütçelerini denkleştirmek için, ellerine kağıdı, kalemi alan vatandaşların dikkatini, biri birini takip eden aylardaki doğalgazın satış fiyatındaki farklılık çekti.

Kasım ayında doğalgazın ortalama perakende satış fiyatının 0,0873 TL, Aralık ayında da 0,0930 TL olduğunu gören vatandaşlar, “Bu zam da neyin nesi?” diye sormaktan kendilerini alamadılar.

SAHİPSİZLİK BÖYLE BİR ŞEY OLMALI

İki ayın faturaları arasındaki fiyat farkının yaklaşık yüzde 7 düzeyinde olduğunu belirten erzurumdanhaberler.com takipçilerinden bir vatandaş, “Benim faturamda eski-yeni fiyat uygulamasının getirdiği zam yaklaşık 8 lira olmuş. İlk başta 8 lira ‘küçük’ gibi gelse de, binlerce, on binlerce insandan toplanan küçük meblağların çok büyük yekun oluşturduğu ortaya çıkar. Bunlar benim yaptığım hesaplamalar sonucu ortaya koyduğum iddilar. Eğer hesabımızda bir yanlışlık varsa, doğrusunu yetkililer açıklasa da öğrensek. İnanın bazen öylesine şaşırıyoruz ki, nereye gideceğimizi, derdimizi kime antalacağımızı bilemiyoruz. Sahipsizlik böyle bir şey olsa gerek” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ