$ DOLAR → Alış: 7,77 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,46 / Satış: 9,49

PFDK, DADAŞ’I CEZA YAĞMURUNA TUTTU

PFDK, DADAŞ’I CEZA YAĞMURUNA TUTTU
  • 21.10.2016

ceza

 

BB Erzurumspor, geçtiğimiz pazar günü İstanbulspor ile karşılaştığı mücadelede çıkan saha olayları nedeniyle TFF tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Kurul kararını açıkladı.

 

ERZURUMDANHABERLER / SPOR – Geçtiğimiz haftasonu kendi evinde ağırladığı İstanbulspor’a 3-2 yenilerek sahadan boynu bükük ayrılan BB Erzurumspor’a bir darbe de Türkiye Futbol Federasyonu’ndan geldi.

Mücadele esnasında ve sonrasında meydana gelen saha olayları nedeniyle Federasyon, temsilcimizi Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk etmişti. Dün toplanan kuruldan temsilcimiz aleyhine ağır kararlar çıktı.

İşte o karar;

Profesyonel Futbol Disilin Kurulu; B.Ş. BLD. ERZURUMSPOR Kulübünün, 16.10.2016 tarihinde oynanan B.Ş. BLD. ERZURUMSPOR – İSTANBULSPOR A.Ş. Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 4.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada B.Ş. BLD. ERZURUMSPOR Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada B.Ş. BLD. ERZURUMSPOR Kulübü idarecisi MURAT ASLAN‘ın, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 75 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar vermiştir.

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ