$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

PROF. DR. SEVİMLİ: HENÜZ MÜRACAAT ETMEDİM!

PROF. DR. SEVİMLİ: HENÜZ MÜRACAAT ETMEDİM!
  • 26.06.2020

ATATÜRK Üniversitesi Rektörlüğü için aday başvurularının yapılmaya başlanmasıyla birlikte ismi gündeme gelen; yerel seçimlerin popüler ismi, önceki rektörlük seçimlerinin en çok oyu alan ikinci adamı Prof. Dr. Serdar Sevimli, sosyal medyada, tamamına yakınından bilgisinin olmadığı ardı ardına yayınlanan haberler(!) üzerine açıklama yapma ihtiyacı hissetti, “Öncelikli olarak şunu söylemeliyim ki, henüz bir müracaatımız olmadı” dedi.

Önümüzdeki haftalarda yeni rektör atamasının yapılacağı Atatürk Üniversitesi’nde, aday başvurularının başlamasıyla birlikte gözler muhtemel adaylar üzerine çevrildi. Henüz kimseden “evet ben adayım” açıklaması gelmemesine rağmen, özellikle sosyal medyada “kâhin haberciliği” yapılmaya başlanması, akademik çevrelerde rahatsızlık yaşattı.

Çeşitli sitelerde ismi en çok öne çıkartılan “muhtemel aday”lardan olan Prof. Dr. Serdar Sevimli, “kâhin haberciliği”nin önünü kesmek amacıyla, sosyal medyadaki sayfasından bir açıklama yapma ihtiyacı hissetti, “Henüz bir müracaatımız olmadı” demek zorunda kaldı.

İfadeleriyle kafaları ciddi şekilde karıştıran, bu arada yapılan haberleri de adeta tekzip eden Serdar Sevimli, açıklamasında şu görüşleri paylaştı:

AÇIKLAMA YAPMA GEREĞİ DUYDUM

“Atatürk Üniversitesi Rektör Adaylığı ilanının kamuoyu ile paylaşılması sonrası, sosyal medyada dostlarımızın duygularını ve temennilerini belirten paylaşımlarının artması üzerine açıklama gereği duydum. Öncelikli olarak henüz bir müracaatımız olmadı. Cenab-ı Allah’ın buyurduğu gibi ‘Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.’

Şu kısa hayatımızın en önemli gayesi insana hizmet etmektir. Bunun nerede ve ne şekilde olduğunun hiçbir önemi yoktur. Bu nedenle Allah’ın takdirini bilmediğimiz ve ne olursa olsun sonucuna her zaman her şartta rıza göstereceğimiz bir meselede sükunet esas olmalıdır.

Dostlarımızın bu hüsn-ü zannı; özellikle de medya ve sosyal medya aracılığı ile bazen yanlış anlaşılmalara ortam hazırlamaktadır. Sosyal medya doğası gereği yanlış anlaşılmaların hızlı bir şekilde gerçeğe dönüştüğü, kimi zaman insanları kırıp incitebilen ve ismi geçen herkes için maksadını aşan bir mecra olabilmektedir.

Yönetimde olan, müracaat etmiş veya edecek olan birbirinden değerli öğretim üyelerine saygılarımı sunuyor ve çıkacakları bu hizmet talebi yolunun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

İyi niyetlerinden ve sevgilerinden şüphe duymadığım dostlarımızın sosyal medya ve paylaşımlarla değil, duaları ve kalpleri ile yanımızda olmalarını ve eğer bu sürecin içerisinde yer almaya karar verirsek bu süreci bize yakışacak bir sükunette yürütmemize yardımcı olmalarını rica ediyorum.

‘Allah’ın izni olmadan bir yaprak dahi düşmez’ inancı ve düsturu ile her daima….

Saygılarımla…” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ