$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

SAHTE DİPLOMA İLE ERZURUM’DA ÖĞRETMENLİK YAPMIŞ!

SAHTE DİPLOMA İLE ERZURUM’DA ÖĞRETMENLİK YAPMIŞ!
  • 03.04.2017

YAKLAŞIK 19 yıl önce “sahte diploma” ile Erzurum’da öğretmen olarak göreve başlayan R.G.S.’nin foyası yeni anlaşıldı. Trabzon’da görev yaptığı okula, üzerinde tarih ve sayı olmayan bir çıkış belgesi vermesi üzerine sahtekarlığı anlaşılan R.G.S. hakkında savcılık incelemesi başlatıldı.

Haber Türk’de yeralan habere göre, sahte diploma ile Erzurum’da göreve başlayan ve son 11 yıldan beri de Trabzon’da görev yapan R.G.S.’den, okul çıkış belgesi istendi. Milli Eğitim Bakanlığı’na, üzerinde tarih ve sayı numaraları bulunmayan bir çıktı gönderen R.G.S.’nin sunduğu belgenin yeniden incelenmesi istendi. İncelemeyi yapan Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ,evrakın sahte olduğunu belirledi.

GÖZALTINA ALINDI

Savcılığa yapılan suç duyurusunun ardından gözaltına alınan R.G.S.’nin ifadesinde, mezuniyet belgesini 19 yıl önce İrfan isimli bir kişiden aldığını ve öğretmen olarak işe başladığını söylediği öğrenildi. Cumhuriyet Savcılığı’ndaki ifadesinde, sahte mezuniyet belgesiyle 19 yıl kadar önce Erzurum’da göreve başladığını belirten R.G.S., “20 yılı doldurunca emekliliğe hak kazanacaktım. Çok pişmanım. Devleti zarara uğratmadım. Ama çok çalıştım. Rapor kullanmadım. Sicilim başarılarla doludur. Benim 19 senelik emeklerim ne olacak?” diye konuştu.

12 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Trabzon Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, R.G.S. hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan iki yıldan yedi yıla kadar, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçundan da iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası istedi. Ayrıca, Trabzon’da 11 yıl boyunca görev yapan öğretmenden, devletten aldığı 329 bin liranın faiziyle birlikte talep edileceği belirtildi.

Öte yandan R.G.S.’nin 2005’te Başbakanlık tarafından ‘yılın öğretmeni’ seçildiği ve dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan tarafından kendisine ödül verildiği de belirtildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ