$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

SANAYİ’NİN UTANÇ ABİDESİNİ YIKTILAR

SANAYİ’NİN UTANÇ ABİDESİNİ YIKTILAR
  • 21.05.2017

SANAYİ Semti’nin tam orta yerinde, 45 yıl kadar önce yaptırılan, ancak geçen süreçte kullanılmadığından viraneye dönen ısıtma merkezi, sonunda temizlenmeye başladı. erzurumdanhaberler.com’un da geçtiğimiz aylarda, “Ayıbın fotoğrafı” başlığıyla gündemine aldığı ve temizlenmesini istediği viranenin sökülmesi, en çok da yöre esnafını sevindirdi.

Geçtiğimiz güz aylarında konuyla ilgili haberi gündeme taşıyan erzurumdanhaberler.com, takipçilerine şu bilgileri vermişti:

“UTANÇ ABİDESİ” DEMİŞTİK

“- Yaklaşık 45 yıl önce, 1970’li yılların başında, 98 kooperatif ortağının katılımıyla kurulan ve ilk başlarda 5 blok halinde yapılan Oto Tamircileri Sanayi Sitesi için bir de ısıtma merkezi düşünülmüş. 600 metrekare büyüklüğünde bir alan üzerine yapılan ısıtma merkezi, tamircilerin işyerlerinde soba kurup, kendi ısınma ihtiyaçlarını kendileri karşılamaya başlayınca, daha en başlarda merkez atıl duruma düşmüş.

Yapıldığı günden itibaren kullanılmadığı için köhneleşen bina, zaman içerisinde bakımsızlıktan yıkılmaya başlamış. Uyuşturucu kullananların mekanı haline gelen, demir aksamı yağmalanan ısıtma merkezi bugün Sanayi’nin en orta yerinde bir ‘utanç abidesi’ olarak duruyor.”

YEŞİL ALAN YAPILSIN

Utanç abidesi ya da viranelerin geçtiğimiz günlerde iş makineleri ile yerle bir edilmesinin sevinci ve mutluluğunu yaşayan Sanayi esnafı, “Viraneler temizlendi, biz de rahat bir nefes aldık. Buranın çok güzel bir park yapılması ve ağaçlandırılması taraftarıyız. Sanayinin yeşile, ağaca ve parka ihtiyacı var. Bakalım yetkililer ne diyecek” diyerek beklentilerini dile getirdiler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ