$ DOLAR → Alış: 5,29 / Satış: 5,31
€ EURO → Alış: 6,00 / Satış: 6,03

SEKMEN, BİLAL ERDOĞAN’A PROJELERİNİ ANLATTI

SEKMEN, BİLAL ERDOĞAN’A PROJELERİNİ ANLATTI
  • 04.11.2016

59-tpllk

BAZI temas ve incelemede bulunmak üzere Erzurum’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret etti.

Başkan Sekmen, ziyarette Bilal Erdoğan’a kentte gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Erzurum Kalesi çevresinde yapımı devam eden Kültür Yolu Projesi başta olmak üzere Büyükşehir’in yatırım ve projelerini anlatan Sekmen, özellikle spor anlamında önemli çalışmaların gerçekleştiğini kaydetti.

Başkan Sekmen, “Tarihe adeta ışık tutan Erzurum Kalesi ve çevresi ile il genelinde çok ciddi bir çalışma başlattık. Kültür Yolu Projesi ile şehrimizdeki tarihi yapılar gün yüzüne çıkıyor. Bunun yanı sıra spor anlamında da şehirde önemli adımlar attık. Özellikle kış sporlarında dünya merkezi olma yolunda çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca, geleneksel sporlarımıza da önemli destekler veriyoruz” dedi.

ERZURUM’DA BULUNMAKTAN MUTLUYUM

Erzurum’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Bilal Erdoğan, şehrin dokusunun mutlaka korunması ve ata sporu ciritin gençler arasında yayılması gerektiğini ifade etti. Erdoğan, “Erzurum tarihiyle, kültürüyle ülkemizin en güzel şehirlerinden biridir. Buram buram tarih kokan bu kadim kentimizde mutlaka tarihi dokuyu korumamız gerekiyor. Başkanımıza tarihi eserler etrafında yaptığı çalışmadan ötürü teşekkür ediyorum. Bizler hem tarihi eserlerimizi koruyacağız hem de tarih bilinciyle geleceğe hazırlanacağız. Atalarımızdan bizlere miras kalan geleneksel sporlarımızı da gelecek nesillere taşımak için yapılan çalışmaları tebrik ediyorum. Atlı Ciritin merkezi olan Erzurum’da ata binmeyi öğrenmemiş genç kardeşimizin kalmaması gerekir. Başkanımıza söz konusu özverisinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ