$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

SICAK HAVA, VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

SICAK HAVA, VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR
  • 17.11.2019

GÜZ aylarında art arda yapılan zamlarla fiyatı geçen yıla oranla yüzde 60 artan doğalgaz’da yaşanan “doğal indirim” vatandaşın yüzünü güldürüyor.

Son yılların “en sıcak” kasım ayının yaşandığı Erzurum’da, vatandaş gündüz saatlerinde park ve bahçelerde vakit geçirerek, güneşin tadını çıkartıyor.

Kasım ayı geldiğinde havaların ciddi anlamda soğuduğunu bilen vatandaşlar, “Yine kasım ayındayız. Ancak hava sıcaklığı eylül ayını andırıyor. Doğalgaza geçtiğimiz aylarda yapılan zamlar bizi kara kara düşündürmeye başlamıştı. Hava sıcaklığı normallerin çok üzerinde seyrediyor. Allah yüzümüze bakıyor. Bu güzelliğe doğalgaz’da doğal indirim gözüyle bakıyoruz” dediler.

Hava sıcaklığının normallerin üzerinde seyretmesi, “kuraklık tehlikesi”ni de beraberinde getirdi. Uzmanlar, “Mevcut sıcaklık değerleri düşmez, kış yağışları gerçekleşmez ise sıkıntılı günler başlar.Libya, Kahire, Arabistan hattını etkileyen sıcak hava bize doğru yaklaşmaya devam ediyor. Atmosfer sıcaklığının artması binlerce yıldır var olan dengeleri bozdu. Buna neden olan biz insanlarız. Gelecek yıllarda kuraklığa bağlı olarak Türkiye’deki tarım üretiminde yüzde 30’a yakın azalma bekleniyor” diyorlar. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ